Trwa ładowanie...

Jarmark św. Jacka u dominikanów na Starówce!

Dzień afrykański, dzień średniowieczny i... darmowe pierogi od dominikanów

Jarmark św. Jacka u dominikanów na Starówce!
dyv6bq3
dyv6bq3

W najbliższy weekend Jarmark św. Jacka u dominikanów na Starówce! Impreza ta jest organizowana już od ponad 10 lat. Całkowity dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na cel charytatywny - dożywianie dzieci. W* uroczystość św. Jacka, 17 sierpnia dominikanie na cześć swego patrona częstować będą pierogami wszystkich odwiedzających jarmark gości!*

Podczas Jarmarku św. Jacka plac przed kościołem oo. dominikanów zajmą stoiska rękodzielnicze. Będzie można nabyć oryginalną biżuterię, ceramikę, książki z antykwariatu oraz wyroby domowej produkcji, a także kupić los charytatywnej fanterii. Jarmarkowi św. Jacka już po raz trzeci będzie towarzyszyła Strefa Dziecka.

W sobotę 16 sierpnia odbędzie się tu szereg warsztatów dla najmłodszych, po godzinie 15.00 jarmarkiem zawładną afrykańskie rytmy. W niedzielę – 17 sierpnia specjalny Dzień Średniowieczny. Ulicę Freta odwiedzą prawdziwi rycerze i poprowadzą warsztaty rycerskie dla najmłodszych.

dyv6bq3

Szczegółowy Program Strefy Dziecka Jarmarku św. Jacka:

PIĄTEK 15.08.2014 – kocyk na trawie

● Leżakowanie na trawie – Fundacja Sto Pociech otwarta dla wszystkich gości Jarmarku w godz. 10-19. Zapraszamy na spontaniczne pikniki, kawę na tarasie i orzeźwienie przy spryskiwaczu w ogrodzie. Możliwość zapoznania się działalnością Fundacji

SOBOTA 16.08.2014 – dzień artystyczny

● 11.00-14.00 warsztaty dla dzieci (5+) i rodziców organizowane przez Fundację Sto Pociech. Zapraszamy starszaków wraz z rodzicami do samodzielnego działania na stanowiskach artystycznych. Będziemy eksplorować pracownię charakteryzatora, aromaciarza, ilustratora książek, projektanta ogrodów i twórcy mozaiki. Sprawdzimy, czy kolory pachną, zmienimy się nie do poznania, wykonamy własną książeczkę w technice pop-up, ułożymy wielobarwne mozaiki i kwiatowe wzory. Warsztaty otwarte, realizowane w ramach cyklu „SZTUKA jak-to-zrobić. W pracowni artysty”, projekt współfinansowany przez Miasto st. Warszawę, Dzielnicę Śródmieście.

dyv6bq3

● 10.00-15.00 warsztaty ze sztuką organizowane przez wolontariuszy grupy Charytatywni Freta dla dzieci 3-5 lat. Akcja Farba: Zaułek impresjonistów, Maluj czym się da, Moc atrakcji z abstrakcji, Action painting. A także: Uwolnij emocje - zabawy ruchowe.

● 15.00-19.00 wieczór afrykański. W planach tworzenie budowli z piankowych klocków, wykonywanie kartek dla dzieci z sierocińca Kasisi, nauka języka nanya, interaktywne połączenie z Szymonem Hołownią prosto z Kasisi oraz wspólne oglądanie filmów z Afryki. Animacją dzieci zajmą się wolontariusze fundacji Kasisi.

NIEDZIELA 17.08.2014 – dzień średniowieczny

dyv6bq3

● 12.00 – pierwsze czytanie książki Zofii Staneckiej „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu”

● 12.45 – warsztaty plastyczne. Tworzenie postaci św. Wojciecha z różnych materiałów.

● 14.00 – drugie czytanie książki

● 14.45 – spotkanie z autorką Zofią Stanecką i opowieść o tym, jak powstawała książka

● 16.00 – trzecia edycja czytania

● 16.45 – lekcja rycerska prowadzona przez rycerzy z Wszechnicy Szermierczej.

dyv6bq3

W niedzielę, 17 sierpnia w kapitularzu kościoła św. Jacka odbędzie się także spotkanie „Szlakiem św. Jacka w Polsce i Europie” na temat podróżowania po śladach świętego. W ten dzień ojcowie dominikanie częstować będą pierogami własnego wyrobu o godz. 13.00, 16.30 i 19.00

dyv6bq3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyv6bq3