Trwa ładowanie...
d338e82

Jazda na "suwak" i "korytarz życia". Sejm znowelizował przepisy

Posłowie znowelizowali Prawo o ruchu drogowym, wprowadzając do przepisów tzw. jazdę na "suwak" i "korytarz życia". Nowe regulacje wejdą w życie po 21 dniach od momentu ogłoszenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm przyjął nowe przepisy ws. jazdy na "suwak" i "korytarza życia"
Sejm przyjął nowe przepisy ws. jazdy na "suwak" i "korytarza życia" (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d338e82

Sejm starej kadencji przyjął regulacje dotyczące tzw. jazdy na "suwak" i "korytarza życia". Politycy byli niemal jednomyślni. Za nowelizacją Prawa o ruchu drogowym było 415 posłów. Dwóch wstrzymało się od głosu, a sześciu było przeciw. Początkowo przepisy miały wejść w życie od 1 listopada, ale termin został odroczony po zamieszaniu związanym z przerwaniem ostatniego zgromadzenia Sejmu.

Przyczyną wprowadzenia zmian jest usprawnienie ruchu pojazdom uprzywilejowanym w drodze do wypadku, a także poprawa płynności w miejscach, gdzie tworzą się korki i zatory. Nowe przepisy mają jasno określać, w jaki sposób ma być tworzony tzw. korytarz życia. Kierowcy jadący lewym pasem zjeżdżają maksymalnie w lewo, a z pozostałych pasów jak najbliżej prawej krawędzi.

d338e82

Z kolei ws. jazdy na "suwak" chodzi o zasady wpuszczania po jednym samochodzie z każdej strony przy zwężeniach. Kierowcy jadący kontynuowanym pasem ruchu będą zmuszeni do ustąpienia pierwszeństwa pojazdom będącym na pasie, który się kończy. Manewr powinien odbywać się w sposób naprzemienny i pojedynczy, by zachować jak najwyższą płynność w ruchu.

Kidawa-Błońska: opozycja zyskała zaufanie Polaków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d338e82

Podziel się opinią

Share
d338e82
d338e82