Trwa ładowanie...

Jean Michel Jarre nad Wisłą! Artysta komponuje dla Warszawy

Po raz pierwszy w historii Multimedialnego Parku Fontann usłyszymy dedykowaną warstwę muzyczną przygotowaną przez specjalnie zaproszonego artystę.

Jean Michel Jarre nad Wisłą! Artysta komponuje dla Warszawy
d2gxjmf
d2gxjmf

Już w niedzielę, 1 maja odbędzie się pierwszy pokaz szóstej odsłony widowiska w Multimedialnym Parku Fontann. Twórcą muzyki do nowego pokazu nad Wisłą jest Jean Michel Jarre! "Ojciec Chrzestny" muzyki elektronicznej na świecie, tym razem zagości w Warszawie na cały letni sezon. Głównymi bohaterkami pokazów będą warszawskie syreny i związane z nimi legendy. WawaLove.pl jest patronem medialnym pokazów.

– Warszawa jest mi bardzo bliska – mówi Jean-Michel Jarre. – To miasto wspaniale czerpie ze swojej przeszłości jednocześnie nic nie tracąc z nowoczesności. Podziwiam sposób, w jaki historia wplata się tutaj w przyszłość. Energia, jaką czuje się w tym mieście, z pewnością wyróżnia je spośród innych europejskich stolic.

Po raz pierwszy w historii Multimedialnego Parku Fontann usłyszymy dedykowaną warstwę muzyczną przygotowaną przez specjalnie zaproszonego artystę.

– Muzyka Jarre’a jest uniwersalna, ponadczasowa i bardzo europejska – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady i pomysłodawca projektu. – Co roku przygotowujemy premierowy pokaz łączący animacje, multimedia, efekty świetlne, muzykę i widowiskowe fontanny. W tym sezonie postanowiliśmy pójść o krok dalej i zaprosić do współpracy jednego z najciekawszych współczesnych muzyków oraz zaproponować mu nowe wyzwanie i zaprezentować jego kompozycje w nowym kontekście. Bardzo się cieszę, że tak entuzjastycznie zareagował na tę propozycję i włączył się w współtworzenie projektu.

– Propozycja włączenia mojej muzyki do projektu multimedialnego od razu zyskała moją zgodę i z niecierpliwością czekam na jego realizację – przyznaje artysta.

d2gxjmf

Repertuar

Usłyszymy przekrój jego twórczości, od płyty „Oxygene”, przez legendarne „Equinoxe”, aż po ostatni album „Electronica Vol 1: The Time Machine”. Nie zabraknie również utworów produkowanych przy współpracy z innymi gwiazdami muzyki elektronicznej, jak choćby „Stardust” Armina van Buurena czy symfonicznej wersji „Acropolis”.

W warstwie wizualnej pokaz będzie opowieścią inspirowaną jedną z najsłynniejszych stołecznych legend – o warszawskiej Syrence. Przekonamy się, że współczesne Syreny to młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta. Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim „Danuta”, której twarz stała się pierwowzorem warszawskiej syrenki z pomnika stojącego nad Wisłą. Animowaną opowieść stworzył Paweł Piotr Przybył, twórca kilkudziesięciu widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji. Natomiast programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE). Warstwa wizualna w połączeniu z muzyką Jarre’a stworzy niezapomniane widowisko.

Nowy album JMJ

Warszawskie pokazy w Multimedialnym Parku Fontann są świetną rozgrzewką dla fanów Jean Michel Jarre’a przed jego jesienną trasą koncertową, promującą nowy album „Electronica Vol 2: The Heart of Noise”, podczas której zawita również do Polski.

– Zawsze miałem silne i szczególne związki z Polską. Regularnie bywam w Warszawie. Koncertowanie przed publicznością polską sprawia mi wiele satysfakcji, a częste pobyty pozwalają mi lepiej dostrzegać i rozumieć to, co się tutaj dzieje – dodaje Jean-Michel Jarre.
A już 6 maja ukazuje się jego najnowsza płyta “Electronica Vol 2: The Heart of Noise”.

d2gxjmf

Na pierwsze pokazy Multimedialnego Parku Fontann zapraszamy 1, 2 i 3 maja o godzinie 21.30. Wstęp oczywiście wolny.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj

d2gxjmf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gxjmf