Trwa ładowanie...

Jechał rowerem pod prąd! (wideo)

Rowerzysta przepisy ma w nosie, pieszych i samochody też.

Jechał rowerem pod prąd! (wideo)
d1lb6k0
d1lb6k0

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie patrolują stołeczne ulice zwracając uwagę na wykroczenia zarówno kierujących jak i pieszych. Jednym z priorytetów ich działań funkcjonariuszy jest poprawa bezpieczeństwa pieszych - z ich udziałem w zimie występuje najwięcej wypadków.

Przykładem takich, negatywnych zachowań kierowców jest jest wideo poniżej. Zostało nagrane przez policyjny video-rejestrator. Na filmie możemy zobaczyć dwa zdarzenia - w obu przypadkach kierującym wręczono mandat.

Kierującemu samochodem osobowym za przekroczenie o 50 km/h dozwolonej prędkości obowiązującej na ul. Mrówczej dopisano do ewidencji 8 punktów karnych i nałożono na niego 400-złotowy mandat.

Natomiast rowerzysta, który jadąc ul. Grzybowską jechał pod prąd omijając wysepkę z przejściem dla pieszych po lewej stronie i wyprzedzając inne pojazdy, w tym policyjny radiowóz nie zastosował się do przepisów regulowanych znakami : C-9 wskazującym na obowiązek jazdy na prawo od znaku w miejscu, w którym wysepka lub początek pasa rozdzielającego dzieli jezdnię dwukierunkową oraz P-21 "powierzchnia wyłączona z ruchu" został ukarany mandatem karnym w wysokości 550 zł.

Wydział Ruchu Drogowego apeluje do kierowców samochodów oraz do pieszych i rowerzystów, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zwyczajną rozwagę.

d1lb6k0

Zobaczcie wideo!

d1lb6k0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lb6k0