Trwa ładowanie...

Jedna scena w Iluzjonie

Początek ciekawego cyklu spotkań już 7 maja!

Jedna scena w Iluzjonie
d2mhttc
d2mhttc

Filmoteka Narodowa wspólnie z Telewizją Kino Polska już 7 maja zapraszają do kina Iluzjon na wyjątkową lekcję kina. W roli profesora wystąpi Kazimierz Kutz, a tematem wykładu będzie wyreżyserowany przez niego film „Perła w koronie”.* Spotkanie otwiera cykl edukacyjnych pokazów, poświęconych kultowym scenom z polskiego kina.*

Spotkanie rozpocznie się 7 maja o godzinie 10:30. Po nim widzowie będą mogli obejrzeć cały film i skosztować śląskich przysmaków.

Bohaterką każdego odcinka jest wybrana scena z polskiego filmu, o której przed kamerą Telewizji Kino Polska opowiada reżyser. Półgodzinne wywiady z twórcami przeprowadził Michał Chaciński – dziennikarz, dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. On też będzie gospodarzem spotkania otwierającego cykl, podczas którego rozmowa o jednej scenie z „Perły w koronie” odbędzie się na żywo, z udziałem Kazimierza Kutza.

Od maja seanse pod hasłem „Jedna scena” będą się odbywały w Iluzjonie raz w miesiącu. Ich podstawą jest 12-odcinkowy program Telewizji Kino Polska z 2011 r., nominowany do Nagrody PISF.

Co pali się w kieliszkach w kultowej scenie z „Popiołu i diamentu”? Jak w „Nikt nie woła” łączą się erotyka i patriotyzm? Jakie tortury w „Trzeciej części nocy” musiał znieść Leszek Teleszyński? Te i inne tajemnice filmowej kuchni już od maja w cyklu „Jedna scena w Iluzjonie”, przygotowanym dla Filmoteki Narodowej przez Telewizję Kino Polska.

JEDNA SCENA Z „PERŁY W KORONIE”
wtorek 7 maja, godz. 10:30
Iluzjon Filmoteki Narodowej, ul. Narbutta 50 a

bilety 8 zł

d2mhttc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mhttc