Trwa ładowanie...
d4ei6u8

Jednoręki bandyta wylosuje nagrody za... psie kupy

"Rekuperator" ma trafić na Bemowo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jednoręki bandyta wylosuje nagrody za... psie kupy
d4ei6u8

"Rekuperator" przypomina jednorękiego bandytę - automat do gier hazardowych. Tyle że zamiast pieniędzy można tu wygrać nagrody, a za udział w grze płaci się... psimi kupami . Jest swego rodzaju koszem, gdzie możemy wyrzucić kupę. Gdy wylosujemy cztery identyczne obrazki, będziemy mogli wygrać ekologiczną nagrodę - np. materiałową torbę wielokrotnego użytku.

Na pomysł sprowadzenia "rekuperatora" na Bemowo wpadła radna dzielnicy, Marta Sylwestrzak - informuje "Gazeta Bezpłatna Echo". Idea maszyny pochodzi z konkursu "Volkswagen Idea Blue", na który młodzi ludzie wysyłali ekologiczne projekty. Najlepszy z nich miał być wprowadzony w życie na terenie Gdańska, Torunia i Poznania. Do finału weszły: barometr nastrojów, rower przeciwsłoneczny i właśnie "rekuperator", z których zwyciężył właśnie ten ostatni.

Nasz wydział ochrony środowiska wystosował już pismo do agencji reklamowej Dobocom, realizującej projekt na terenie Poznania, Gdańska i Torunia, z prośbą o rozważenie możliwości rozszerzenia działań i objęcia nimi także dzielnicy Bemowo w Warszawie. Niezależnie od tego wydział zwrócił się o przekazanie informacji na temat przewidywanych kosztów zakupu i zainstalowania tego typu urządzeń, a także kosztów jego późniejszej eksploatacji - powiedział wiceburmistrz Bohdan Szułczyński.

d4ei6u8

Jak maszyna rozpozna, że kupa to kupa, a nie na przykład kamień? "Rekuperator" każdorazowo sprawdzi wagę torebki. Wiemy mniej więcej, że odchody psa ważą 200-900 gramów. Nie możemy jednak zagwarantować, że ktoś nie wrzuci kamienia odpowiadającego tym parametrom. Liczymy po prostu na uczciwość ludzi - mówi Magdalena Rawicka z agencji Dobocom z Poznania.

*Czy to dobry pomysł? Czy przyniesie zamierzone rezultaty? Co myślicie na ten temat? *

Zobacz także: *I Sąsiedzki Festiwal PsiaKupa 2013, czyli jaki pomysł na walkę z psimi odchodami na ulicach mieli mieszkańcy Pragi-Północ. *

__

d4ei6u8

Podziel się opinią

Share
d4ei6u8
d4ei6u8