Trwa ładowanie...
d34hpet

Jest sojusz na Mazowszu. Koalicja Obywatelska i PSL podpisały umowę

Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe podpisały porozumienie w sejmiku województwa mazowieckiego. Umowę parafowali Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, Andrzej Halicki z PO i Adam Struzik z PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, Andrzej Halicki z PO i Adam Struzik z PSL podpisali porozumienie ws. sejmiku na Mazowszu
Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, Andrzej Halicki z PO i Adam Struzik z PSL podpisali porozumienie ws. sejmiku na Mazowszu (PAP, Fot: Rafał Guz)
d34hpet

- Właśnie podpisaliśmy współpracę pomiędzy Koalicją Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym, nie tylko w samorządzie mazowieckim, ale także w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz wyborach krajowych. Będziemy wybierać marszałka województwa mazowieckiego. Przed nami kluczowy rok dla rozwoju Polski, chcemy dalej rozwijać Mazowsze i tworzyć wspólne listy. Chcemy zastopować walec PiS-owski, który niszczy Polskę - powiedział na Twitterze Andrzej Halicki z PO.

Porozumienie parafowali też Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej i Adam Struzik z PSL. Ostatni dostał propozycję pozostania na stanowisku marszałka województwa. PO i PSL w województwie mazowieckim rządzą od 2006 r. Umowa zakłada, że Polskie Stronnictwo Ludowe obsadzi jednego z wiceprzewodniczących w prezydium sejmiku oraz członka w zarządzie województwa.

d34hpet

Z kolei Koalicji Obywatelskiej przypadła posada przewodniczącego oraz dwóch zastępców w prezydium sejmiku, a także dwóch wicemarszałków w zarządzie województwa. Jednym z wiceprzewodniczących klubu KO w sejmiku zostanie Bartosz Wiśniakowski. W wyborach 24 mandaty zdobyło PiS, które nie będzie miało samodzielnej większości. Koalicja Obywatelska ma 18, a PSL 8 miejsc w sejmiku. Jeden mandat zdobyli też Bezpartyjni Samorządowcy.

Zobacz także: Grube ryby odejdą z .N? "To plotki, które sieją najczęściej ci, którzy są poza partią”

**

d34hpet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34hpet

Podziel się opinią

Share
d34hpet
d34hpet