Trwa ładowanie...
d2ud91l

Jest szansa na uratowanie kina Femina!

"Podjęliśmy rozmowy z Biedronką na temat możliwości zachowania funkcji kulturalnych w tym budynku" - pisze Hanna Gronkiewicz-Waltz
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest szansa na uratowanie kina Femina!
d2ud91l

Jest szansa na uratowanie kina Femina! Podjęliśmy rozmowy z Biedronką na temat możliwości zachowania funkcji kulturalnych w tym budynku - napisała wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz na swoim oficjalnym profilu Facebooku.

Jeszcze tydzień temu rzecznik ratusza nie pozostawiał kinu zbyt wiele nadziei.* Nie mamy możliwości p*rawnych, aby podjąć kroki, by kino zostało. Decyzja leży w rękach właściciela budynku – mówił Rzeczpospolitej Bartosz Milczarczyk. Miasto nie chciało się mieszać w rozmowy między dwiema stronami: prywatnym właścicielem i najemcami.

Zobacz także: Kontroler może zbyt wiele wobec podróżnego - orzekł Trybunał*Konstytucyjny*

d2ud91l

Jeronimo Martens - operator sklepów Biedronka - potwierdza, że w niezależnej od sklepu części budynku mógłby stworzyć kino studyjne.Do tej pory nie dostał jednak na to zgody od Stołecznego Konserwatora Zabytków, który podlega bezpośrednio prezydent Warszawy. Dzisiaj pod wpływem stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i tysięcy warszawiaków, ratusz zmienił zdanie.* Moglibyśmy podjąć się mediacji między inwestorem a konserwatorem. Kompromis jest możliwy.* Nie wykluczam, że taki okrągły stół się odbędzie - mówi rzecznik ratusza.

Kino Femina ma zakończyć swoją działalność we wrześniu.


*Zobacz: Kino Femina tylko do końca września *

d2ud91l

Podziel się opinią

Share
d2ud91l
d2ud91l