Trwa ładowanie...

Jest zgoda na użytkowanie torów na odcinku Radiowa - Górczewska!

Dobra wiadomość dla mieszkańców Bemowa

Jest zgoda na użytkowanie torów na odcinku Radiowa - Górczewska!
dd9bp5e
dd9bp5e

Jak dowiedział się Wawalove.pl, spółka Tramwaje Warszawskie właśnie otrzymała od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego zgodę na użytkowanie torów na odcinku Radiowej - Górczewska. Utrudnienia związane są z budową torowiska tramwajowego przy ul. Powstańców Śląskich trwają od czerwca 2014 roku. Oprócz torów, powstają tam również nowe perony przystankowe i węzły rozjazdowe przy urzędzie dzielnicy i Radiowej. Dobudowany został też brakujący odcinek ul. Powstańców Śląskich na odcinku ul. Hery do ul. Radiowej. Pojawiły się także nowe chodniki oraz droga rowerowa.

Kiedy zatem pojedziemy tramwajem na tym odcinku? - Pod koniec przyszłego tygodnia Zarząd Transportu Miejskiego poda dokładny termin otwarcia odcinka radiowa- Górczewska - mówi WawaLove.pl Igor Krajnow z ZTM-u . - Wciąż nie ustalono układu drogowego w tym rejonie, co jest sporą przeszkodą - dodaje rzecznik.

Wcześniej, 22 grudnia mieszkańcy Bemowa odzyskali trasę tramwajową na odcinku pomiędzy pętlami Koło i Nowe Bemowo . Na swoje zwykłe trasy wróciły tramwaje linii 6 (Gocławek – Koło), 23 (Czynszowa – Nowe Bemowo), 24 (Gocławek – Nowe Bemowo) i 28 (Dw. Wschodni Kijowska – Koło).

Tymczasem już dziś można było obejrzeć pierwszy (na razie techniczny) tramwaj przejeżdżający nowym torowiskiem wzdłuż ul. Powstańców Śląskich. Zdjęcia wykonał i podesłał do WawaLove.pl nasz czytelnik, Tomasz.

dd9bp5e

Trasę za blisko 79 mln zł brutto buduje spółka Balzola. To ponad 5 kilometrów torów: 3,6 km nowych oraz 1,6 km do przebudowy na rozjazdach i przy skrzyżowaniach z Górczewską i Radiową.

dd9bp5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd9bp5e