Trwa ładowanie...
d3q07m5

Jest zwycięzca Maratonu Warszawskiego. Na mecie Polak

Uwaga kierowcy, możliwe utrudnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest zwycięzca Maratonu Warszawskiego. Na mecie Polak
d3q07m5

Sześć tysięcy osób ruszyło dziś w 39. PZU Maratonie Warszawskim. Do mety pierwszy dobiegł Błażej Brzeziński. To trzeci Polak w historii maratonu, który został zwyciezcą.

Jak podaje tvnwarszawa.pl, Błażej Brzeziński na 40 kilometrze skutecznie wyprzedził swojego rywala i utrzymał się na tej pozycji przez kolejne dwa kilometry. Przebiegnięcie dystansu 42 kilometrów zajęło mu 2 godziny 11 minut i 27 sekund.* *

Z kolei najszybszą kobietą 39. PZU Maratonu Warszawskiego została Beji Geletu Bekelu. Na mecie pojawiła się w czasie 2:35:09. Kolejno na podium znalazły się Jelagat Cherop Beatrice (z czasem 2:36:13) oraz Jagielska Ewa. Kobieta pokonała 42 kilometry w czasie 2 godzin 41 minut i 51 sekund.

d3q07m5

Trasa maratonu prowadziła przez siedem dzielnic oraz most Świętokrzyski i Gdański. Warto zaznaczyć, żę sportowa impreza oznacza spore utrudnienia dla mieszkańców. Od godziny wczesnych godzin porannych zamykana była trasa biegu dla ruchu pojazdów. Uwaga, kierowcy: ulice będą otwierane wraz z przemieszczaniem się biegaczy - od około godziny 10.30. Po godzinie 16 dostępny będzie ostatni odcinek trasy.

- Na trasę poza biegaczami zaproszeni są również kibice, którzy mogą wesprzeć swoich startujących przyjaciół lub krewnych gorącym dopingiem. Poza maratończykami przez Warszawę przebiegną również uczestnicy Biegu na Piątkę – zapraszali organizatorzy 39. PZU Maratonu Warszawskiego.

Źródło: tvnwarszawa.pl

d3q07m5

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Kancelaria Prezydenta zwraca pieniądze restauratorom? "A co z miesięcznicami?"

d3q07m5

Podziel się opinią

Share
d3q07m5
d3q07m5