Trwa ładowanie...
dort66s

Jezdnia Wisłostrady zostanie zamknięta. Remont trasy AK trwa

Od czwartku 5 listopada na kierowców korzystających z trasy AK czeka szereg zmian i utrudnień
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jezdnia Wisłostrady zostanie zamknięta. Remont trasy AK trwa
dort66s

Utrudnienia czekają głównie mieszkańców Łomianek. Po zwężeniu Wisłostrady na wysokości trasy AK to oni będą mieli największy problem z przedostaniem się do domów. Zmiana organizacji ruchu nie potrwa jednak długo. Zakończenie prac drogowcy zapowiadają na 14 listopada. Najpierw obydwie jezdnie na * Wisłostradzie zostaną zwężone do jednego pasa, a od piątku 7 listopada będą całkowicie zamykane. W tym okresie mogą utworzyć się *korki. W kolejnych dniach ruch zostanie najpierw całkowicie przełożony na jezdnię zachodnią, a później na wschodnią. Zmiany rozpoczną się już dzisiaj w nocy.

Od 5 do 7 listopada, w godzinach 22.00 – 6.00, zwężone do jednego pasa ruchu będą obydwie jezdnie Wisłostrady w rejonie Trasy Armii Krajowej. Utrudnienia związane są z wyburzaniem południowego wiaduktu Trasy Armii Krajowej nad Wisłostradą.

Od piątku 7 listopada od godz. 20.00 do soboty, 8 listopada do godz. 20.00 zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia Wisłostrady (prowadząca w kierunku Łomianek). Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na jezdnię zachodnią.

dort66s

Od soboty 8 listopada od godz. 20.00 do niedzieli, 9 listopada do godz. 20.00 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia Wisłostrady (prowadząca w kierunku centrum). Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na jezdnię wschodnią.

Od 11 listopada od godz. 22.00 do 12 listopada do godz. 6.00 zwężona o prawy pas ruchu będzie wschodnia jezdnia Wisłostrady. Ruch w kierunku Łomianek będzie odbywał się jednym pasem.

Od 12 listopada od godz. 22.00 do 13 listopada do godz. 6.00 zwężona o lewy pas ruchu będzie wschodnia jezdnia Wisłostrady. Ruch w kierunku Łomianek będzie odbywał się jednym pasem.

Od 13 listopada od godz. 22.00 do 14 listopada do godz. 6.00 zwężona o lewy pas ruchu będzie zachodnia jezdnia Wisłostrady. Ruch w kierunku centrum będzie odbywał się jednym pasem.

dort66s

Od 14 listopada od godz. 22.00 do 15 listopada do godz. 6.00 zwężona o prawy pas ruchu będzie zachodnia jezdnia Wisłostrady. Ruch w kierunku centrum będzie odbywał się jednym pasem.

Zobacz też: Nowa trasa AK i most Grota gotowe pod koniec 2015 r. [ZDJĘCIA]

Utrudnienia związane są z przebudową przez GDDKiA Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK w następujące zespoły: zespół węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka, zespół węzłów: Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni zbierająco - rozprowadzających, przebudowa lokalnego układu komunikacyjnego, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Rozebrane i zbudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe; natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy Most gen. S. Grota–Roweckiego. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r. Wykonawcą inwestycji jest firma Metrostav Polska S.A.

dort66s

Podziel się opinią

Share
dort66s
dort66s