Trwa ładowanie...

Jeźdźcy opanują Torwar – Cavaliada Warszawa

Konkursy w skokach przez przeszkody, powożenie, kiermasz sprzętu jeździeckiego
Share
Jeźdźcy opanują Torwar – Cavaliada Warszawa
d1ja0n7

Już w czwartek, 12 marca, na Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6a rozpoczną się finałowe zawody cyklu Cavaliada Tour. Konkursy w skokach przez przeszkody, powożenie, kiermasz sprzętu jeździeckiego to tylko niektóre z atrakcji Cavaliady Warszawa. Zawody potrwają do niedzieli, 15 marca.

Na Cavaliadzie nie sposób się nudzić. Te zawody to dla wielu osób początek przygody z jeździectwem, jednakże profesjonaliści także znajdą tu coś dla siebie – mówił podczas konferencji zapowiadającej zawody Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. – Cavaliada jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci i młodzieży, która ma szansę podziwiać niezwykłe i dynamiczne ewolucje jeźdźców. Widowiskowe konkursy w skokach przez przeszkody, powożeniu czy ujeżdżaniu to znak rozpoznawczy tych zawodów. Cavaliadą rozpoczynamy w Warszawie cykl międzynarodowych imprez. Już niebawem na Stadionie Narodowym pojawi się czołówka europejskiego żużla, następnie gościć będziemy finał Pucharu Ligii Europy. Przed nami także przejazd kolarzy Tour de Pologne i kolejny Memoriał Kamili Skolimowskiej z gwiazdami światowej lekkoatletyki.

To już trzeci sezon rozgrywania zawodów Cavaliada Tour odbywających się w Poznaniu, Lublinie i Warszawie. W stolicy rozegranych zostanie 12 konkursów w skokach przez przeszkody, w tym trzy zaliczane do Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej i do rankingu Cavaliada Tour 2014/2015. Cavaliada Warszawa to także Finał Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata. W programie zostanie zaprezentowana także konkurencja ujeżdżania w ramach zawodów CDN, BMW Halowy Puchar Polski w Powożeniu oraz zawody dzieci na kucach Cavaliada Future.

d1ja0n7

Pula nagród dla najlepszych zawodników wynosi 500 tysięcy zł.* Bilety na Cavaliadę Warszawa są dostępne w sprzedaży. Dzieci do 3 lat wstęp bezpłatny.*

Więcej informacji na temat warszawskiej odsłony zawodów Cavaliada na stronie: www.cavaliada-warszawa.pl

Zobacz także: III edycja Biegu Łosia w Parku Kampinoskim - ruszyły zapisy

d1ja0n7

Podziel się opinią

Share
d1ja0n7
d1ja0n7