Trwa ładowanie...

Jezus na Stadionie: 60 tysięcy osób na rekolekcjach

Zobaczcie pierwsze zdjęcia z wydarzenia!

Jezus na Stadionie: 60 tysięcy osób na rekolekcjach
d48i4sn
d48i4sn

Rekolekcje na Stadionie Narodowym rozpoczęły się o godz. 9:00 i potrwają do godz. 22:00. Organizatorzy mówią, że przybyło na nie prawie 60 tysięcy osób. Najważniejszym punktem spotkania będzie msza święta, której przewodniczył będzie Arcybiskup Henryk Hoser SAC. Homilię wygłosi biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Bp Marek Solarczyk. W programie rekolekcji przewidziano trzy konferencje, które głosił będzie o. John Baptist Bashobora, katolicki kapłan z Ugandy. W programie także: różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia i całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w dwóch miejscach na stadionie - w Galerii i Biznes Klubie.

O 11:00 ojciec Bashobora przemówił po raz pierwszy. Zapowiedziała go przez mikrofon zakonnica. Jeżeli podczas modlitwy dojdzie do manifestacji demonicznych, prosimy się nie bać. Trzeba przytrzymać taką osobę, wolontariusz odprowadzi ją do egzorcysty - powiedziała. Potem ojciec Bashobora spotkał się z wiernymi. Była też pierwsza tura uzdrawiania. (więcej o ojcu Bashoborze pisaliśmy TUTAJ ).

Do udziału w rekolekcjach zgłosili się księża z całej Polski jak i z zagranicy. W sumie przyjedzie ich blisko pół tysiąca.* Spotkanie jest zabezpieczone pod kątem bezpieczeństwa, tak jak każde wydarzenie tej wielkości* - mówi rzeczniczka rekolekcji - W organizację zaangażowanych jest prawie 1300 osób. Ze strony stadionu blisko 700 osób, w tym 300 to służby medyczne.

d48i4sn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48i4sn