Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
09-11-2012 11:25

Jubileuszowy Festiwal WUJek

Warszawski Underground Jazzowy odbywa się już dziesiąty raz

Jubileuszowy Festiwal WUJek
d1dkutx
d1dkutx

Festiwal WUJek (Warszawski Underground Jazzowy) to impreza odbywająca się corocznie w Warszawie, prezentująca najciekawsze stołeczne grupy związane z takimi stylami jak off jazz, free jazz, czy ogólnie muzyka improwizowana, jak i formacje próbujące eksperymentować z muzyką rockową czy etniczną. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2001 roku. Jubileuszowy warszawski Festiwal WUJek odbędzie się dziś i jutro, 9 i 10 listopada 2012.Tegoroczny program Festiwalu zakłada, obok koncertów, prezentację oferty i sprzedaż płyt wybranych niezależnych wydawców muzycznych.
W tym roku impreza odbywa się w dwóch miejscach: Sztuki&Sztuczki i SKWER - filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny. Koncerty zaczynają się o godz. 21.

Pierwsze trzy edycje Festiwalu WUJek odbywały się w kultowym, nieistniejącym już klubie Jazzgot i Fabryka Trzciny, przejmując tę festiwalową tradycję, stała się miejscem utożsamianym z Festiwalem WUJek, w tym roku zapraszając do swojej filii – do SKWERu. Nowy klub Sztuki&Sztuczki znajduje się we wnętrzach kamienicy, w której w drugiej połowie XIX wieku Karol Wedel stworzył czekoladową legendę. “Sztuki&Sztuczki”, dawna Fabryka Czekolady, w tym roku partneruje Festiwalowi i wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w tych dwóch lokalizacjach.

Festiwal odbywa się w Warszawie od 2001 roku i od samego początku jego ideą było pokazywanie najciekawszych, najbardziej oryginalnych rodzimych artystów, bez skupiania się na konkretnych muzycznych gatunkach. Pomysłodawcą i koordynatorem działań na WUJku od samego początku jest Szymon Tarkowski, muzyk, basista w takich zespołach jak min. Wiosna, Płyny, Babadag i Pustki.

Pierwszego dnia, w piątek 9 listopada, o godzinie 21, przy Krakowskim Przedmieściu 60a, wystąpi formacja Slow Crash Trio, duet UL/KR, a także zespół Ścianka, prezentujący przeboje ze swojej nowej płyty Come November. W sobotę w klubie Sztuki&Sztuczki o godzinie 21 wystąpi debiutancki zespół Tania Odzież,* Asia i Koty, a takze *Nathalie and the Loners.

Bilety: 30 zł - bilet na wybrany dzień, 50 zł - karnet

d1dkutx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dkutx