Trwa ładowanie...

Julia Marcell na żywo (ZA DARMO)

Niektóre z jej utworów bywają dość mroczne i melancholijne, inne zarażają intensywną, pozytywną energią.

Julia Marcell na żywo (ZA DARMO)
d1byj5q
d1byj5q

W piątek, 28 sierpnia, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes na Powiślu wystąpi Julia Marcell – zachwycająca wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i multi-instrumentalistka.

Jej aranżacje oparte są na starannie dobranych, mocnych partiach bębnów i basu, pulsującej gitarze elektrycznej, pianinie i brudnej, zniekształconej efektami altówce. Niektóre z jej utworów bywają dość mroczne i melancholijne, inne zarażają intensywną, pozytywną energią. Jak sama artystka podsumowuje – jej piosenki to podróż. Marcell wyśpiewuje swoje emocjonalne opowieści o dorastaniu i wspomnieniach, gdzie echa wydarzeń są filtrowane przez lata doświadczeń. Czasami figlarne i abstrakcyjne, innym razem proste, choć bywają także dość niepokojące, zawsze pełno w nich humoru oraz auto-ironii.

Julia Marcell ma na swoim koncie 3 albumy – ufundowane dzięki internautom It Might Like You z 2008 roku, June z 2011, z utworami Matrioszka i Echo, które długo zajmowały wysokie pozycje na listach przebojów, oraz zeszłoroczną Sentiments, nazywaną przez prasę muzyczną jej najlepszą płytą dotychczas.

Artystka jest laureatką prestiżowych nagród m.in.: Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna,jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ale również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Obok własnych piosenek, artystka pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka "Jak całkowicie zniknąć" (2015) oraz sztuk teatralnych "Kamienne niebo zamiast gwiazd" (2014) oraz "Kronos" (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

d1byj5q

Julia Marcell i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i innych. Warto się przekonać, jak zabrzmią na żywo w pięknym, parkowym otoczeniu letniego pawilonu na warszawskim Powiślu.

d1byj5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1byj5q