Trwa ładowanie...

Kajetan P. trafi do zakładu psychiatrycznego

Decyzję podjęto na podstawie stanu zdrowia podejrzanego.

Kajetan P. trafi do zakładu psychiatrycznego
d3hdbl6
d3hdbl6

Podejrzany o brutalne zabójstwo kobiety Kajetan P. dalszy areszt będzie odbywał w zakładzie psychiatrycznym. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Warszawie. Areszt przedłużono do 4 lutego 2017 roku.

- Decyzja ta wynika z ustalonego na dziś stanu zdrowia podejrzanego - powiedziała rzeczniczka SO ds. karnych sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak. Postanowienie jest nieprawomocne i zapadło po posiedzeniu sądu, na które doprowadzony został Kajetan P., gdzie został przesłuchany w obecności biegłych.

Opinia biegłych

W październiku warszawska prokuratura okręgowa otrzymała opinię psychiatryczną co do Kajetana P. Biegli byli proszeni o wypowiedzenie się m.in. czy Kajetan P. w chwili czynu był poczytalny i czy w związku z tym może brać udział w postępowaniu. Rzecznik prokuratury Michał Dziekański nie ujawnił wtedy szczegółów opinii, ale przyznał, że stanowisko biegłych "jest jednoznaczne". Dodał, że w trakcie analizy prokuratorzy mogą uznać, że konieczne jest przesłuchanie biegłych lub np. powołanie nowego zespołu do przygotowania opinii.

Brutalne zabójstwo

27-letni Kajetan P. jest podejrzany o to, że w lutym br. zamordował w Warszawie Katarzynę J. Ciało 30-latki, z odciętą głową, przewiózł do wynajmowanego mieszkania i podpalił. Tam odkryli je strażacy. Mężczyzna uciekł z Polski. 17 lutego zatrzymano go w stolicy Malty, La Valletcie. Tamtejszy sąd zgodził się na jego ekstradycję; 26 lutego został przewieziony do Polski.

Za zabójstwo grozi kara dożywocia. Osoba uznana za niepoczytalną nie może być sądzona - mocą decyzji sądu jest wtedy bezterminowo umieszczana w zakładzie zamkniętym.

d3hdbl6

Źródło: (PAP/KL)

d3hdbl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hdbl6