Trwa ładowanie...
ycipk-2h23r4

Kajetan P. trafi do zakładu psychiatrycznego

Decyzję podjęto na podstawie stanu zdrowia podejrzanego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kajetan P. trafi do zakładu psychiatrycznego
ycipk-2h23r4

Podejrzany o brutalne zabójstwo kobiety Kajetan P. dalszy areszt będzie odbywał w zakładzie psychiatrycznym. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Warszawie. Areszt przedłużono do 4 lutego 2017 roku.

- Decyzja ta wynika z ustalonego na dziś stanu zdrowia podejrzanego - powiedziała rzeczniczka SO ds. karnych sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak. Postanowienie jest nieprawomocne i zapadło po posiedzeniu sądu, na które doprowadzony został Kajetan P., gdzie został przesłuchany w obecności biegłych.

Opinia biegłych

ycipk-2h23r4

W październiku warszawska prokuratura okręgowa otrzymała opinię psychiatryczną co do Kajetana P. Biegli byli proszeni o wypowiedzenie się m.in. czy Kajetan P. w chwili czynu był poczytalny i czy w związku z tym może brać udział w postępowaniu. Rzecznik prokuratury Michał Dziekański nie ujawnił wtedy szczegółów opinii, ale przyznał, że stanowisko biegłych "jest jednoznaczne". Dodał, że w trakcie analizy prokuratorzy mogą uznać, że konieczne jest przesłuchanie biegłych lub np. powołanie nowego zespołu do przygotowania opinii.

*Brutalne zabójstwo *

27-letni Kajetan P. jest podejrzany o to, że w lutym br. zamordował w Warszawie Katarzynę J. Ciało 30-latki, z odciętą głową, przewiózł do wynajmowanego mieszkania i podpalił. Tam odkryli je strażacy. Mężczyzna uciekł z Polski. 17 lutego zatrzymano go w stolicy Malty, La Valletcie. Tamtejszy sąd zgodził się na jego ekstradycję; 26 lutego został przewieziony do Polski.

Za zabójstwo grozi kara dożywocia. Osoba uznana za niepoczytalną nie może być sądzona - mocą decyzji sądu jest wtedy bezterminowo umieszczana w zakładzie zamkniętym.

ycipk-2h23r4

Źródło: (PAP/KL)

Przeczytaj też: Kierował mając 1,5 promila. W aucie wiózł nielegalną broń i amunicję

Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2h23r4

ycipk-2h23r4
ycipk-2h23r4