Trwa ładowanie...

Kajetan P. trafi na kolejną obserwację. Wybrano specjalny zakład karny

Biegli na obserwację mają czas do końca roku.

Share
Kajetan P. trafi na kolejną obserwację. Wybrano specjalny zakład karny
d3luu6k

Kajetan P. trafi do aresztu w Poznaniu - informuje RMF FM. W poniedziałek zapadła decyzja o przewiezieniu go na obserwację. Wcześniej przebywał w specjalnym ośrodku w Radomiu. Mężczyzna podejrzany jest o brutalne zabójstwo lektorki języka włoskiego w Warszawie.

Jeszcze w tym tygodniu, Kajetan P. zostanie przewieziony z Radomia do Poznania - poinformowało RMF FM. Wybrano specjalny zakład karny z oddziałem psychiatrycznym, który przyjmie podejrzanego.

d3luu6k

Na zlecenie prokuratury, Kajetan P. przejdzie w poznańskim areszcie dodatkową obserwację. Od jej wyniku zależy to, czy podejrzany stanie przed sądem, czy też uznany zostanie za niepoczytalnego. Biegli na obserwację mają czas do końca roku. Jak podaje RMF FM - opinia ma być gotowa jeszcze w styczniu.

Brutalne zabójstwo

27-letni Kajetan P. jest podejrzany o to, że w lutym br. zamordował w Warszawie Katarzynę J. Ciało 30-latki, z odciętą głową, przewiózł do wynajmowanego mieszkania i podpalił. Tam odkryli je strażacy. Mężczyzna uciekł z Polski. 17 lutego zatrzymano go w stolicy Malty, La Valletcie. Tamtejszy sąd zgodził się na jego ekstradycję; 26 lutego został przewieziony do Polski.

Za zabójstwo grozi kara dożywocia. Osoba uznana za niepoczytalną nie może być sądzona - mocą decyzji sądu jest wtedy bezterminowo umieszczana w zakładzie zamkniętym.

Źródło: (RMF FM/WawaLove.pl)

d3luu6k
d3luu6k

Podziel się opinią

Share
d3luu6k
d3luu6k