Trwa ładowanie...

Kamerą termowizyjną sprawdzą warszawskie budynki

Będzie to program darmowy, ale ruszy dopiero za rok.

Kamerą termowizyjną sprawdzą warszawskie budynki
d4jiqrx
d4jiqrx

Odpowiedni pracownicy przeszli pierwsze szkolenia. Kamerą termowizyjną będą sprawdzać budynki w Warszawie. Zdjęcia wykonywane takim sprzętem z łatwością wskazują miejsca, w których ucieka ciepło. - Zależy nam na tym, bo jest to kwestia ekologii, ale także portfela. Powinniśmy zużywać tyle energii, ile potrzebujemy, wtedy zapłacimy mniej za ogrzewanie – mówi Bartosz Milczarczyk rzecznik prasowy ratusza. Program będzie darmowy, ale ruszy dopiero przyszłą jesienią.

Taki program z powodzeniem prowadzony jest w Poznaniu, gdzie działa już od 7 lat. W tym czasie przebadano już ponad 2700 domów jednorodzinnych i 60 kamienic. Kraków z pomysłem rusza w tym sezonie i ma w planach sprawdzenie 50 budynków.

Badanie budynku kamera termowizyjna polega na obserwowaniu ciepła (promieniowania podczerwonego) emitowanego przez obiekt rejestrowany przez kamerę termowizyjną. Efektem badania jest tzw. termograf - obraz cieplny w postaci mapy pokazującej rozkład temperatur. Dzięki temu można dowiedzieć się, czy budynek wymaga ocieplenia.

d4jiqrx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jiqrx