Trwa ładowanie...

Kamila Skolimowska będzie miała swoje rondo? Radni złożyli wniosek w tej sprawie

Mistrzyni olimpijska w rzucie młotem przez wiele lat była mieszkanką Gocławia.

Kamila Skolimowska będzie miała swoje rondo? Radni złożyli wniosek w tej sprawie
dn5odqf
dn5odqf

Grupa warszawskich radnych, w porozumieniu z Fundacją Kamili Skolimowskiej złożyła wniosek do Przewodniczącej Rady o nazwanie ronda znajdującego się na na terenie Praga-Południe jej imieniem. Skolimowska, mistrzyni olimpijska w rzucie młotem, przez wiele lat była mieszkanką Gocławia.

Wniosek w sprawie ronda złożył Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu Rady Warszawy. Jak można dowiedzieć się z pisma, chodzi o rondo zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic: Poligonowej, Kapelanów AK i Jana Nowaka-Jeziorańskiego na Gocławiu.

Urodzona w stolicy mistrzyni olimpijska mieszkała na Pradze Południe przez wiele lat. Jako sportsmenka, pierwsze kroki stawiała na boisku warszawskiej Legii W późniejszych latach kariery startowała w barwach Warszawianki oraz Gwardii Warszawa.

W wieku niespełna osiemnastu lat, w 2000 roku nieoczekiwanie została mistrzynią olimpijską. W późniejszych latach pełniła służbę w policji w Piasecznie. Zmarła niespodziewanie podczas zgrupowania polskich lekkoatletów w Portugalii. Jej prochy spoczęły w Alei Zasłużonych na Powązkach. Na tablicy nagrobnej sportsmenki napisano "Odchodzimy wtedy, kiedy lepsi już nie możemy być".

dn5odqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn5odqf