Trwa ładowanie...

Kancelaria Sejmu płaci milion złotych za wynajęcie namiotu. Opozycja: to sprawa dla CBA

Zaplanowane na 13 lipca Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu ma odbyć się nie w Sejmie, a w namiocie na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Kancelaria za wynajęcie namiotu i obsługę tego wydarzenia zapłaci milion złotych.

Kancelaria Sejmu płaci milion złotych za wynajęcie namiotu. Opozycja: to sprawa dla CBAŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1qm20d
d1qm20d

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", Kancelaria Sejmu udzieliła już zamówienia na „Wynajem obiektu na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie oraz świadczenie usług związanych z organizacją obrad Zgromadzenia Narodowego w dniu 13 lipca 2018 r.”. Postępowanie zostało przeprowadzone w trybie tzw. zamówienia z wolnej ręki. Cena: 859 000 zł netto, czyli 1 056 570 zł brutto.

Namiot wypożyczy Kancelarii Sejmu Fundacja Ogrody Muzyczne, która na dziedzińcu Zamku Królewskiego organizuje co roku w ogromnym namiocie Festiwal Ogrody Muzyczne. W tym roku impreza ruszyła 30 czerwca, a czasochłonny montaż namiotu rozpoczął się ponad tydzień wcześniej. Gazeta zastanawia się, dlaczego Kancelaria płaci milion złotych za wynajęcie namiotu, który już postawiono na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

d1qm20d

Dyrektor festiwalu Ryszard Kubiak w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wyjaśnia, że umowa z Kancelarią Sejmu nie dotyczy wynajmu obiektu, lecz przygotowania Zgromadzenia Narodowego. - Wymaga to kompleksowych zmian w namiocie. Jego przearanżowania będzie dokonywać kilka firm w ciągu pięciu dni. Przygotujemy też sale zamkowe dla gości i prasy. Zajmujemy się całą obsługą logistyczną Zgromadzenia Narodowego, które będzie wielkim przedsięwzięciem na niemal tysiąc osób - tłumaczy gazecie.

- To ociera się o surrealizm. To rzecz skandaliczna i symbol totalnego nieposzanowania grosza publicznego przez totalną władzę. Obok stoi Zamek Królewski, w pobliżu są budynki z salami konferencyjnymi, a przede wszystkim Sejm, w którym wielokrotnie odbywały się już Zgromadzenia Narodowe - komentuje "Rz" poseł PO Krzysztof Brejza. - Powinna zbadać to prokuratura i CBA - mówi.

d1qm20d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qm20d