Trwa ładowanie...

Karczemna awantura pomiędzy 90-latkiem a pasażerami. Poszło o rower

Do awantury doszło w jednym z autobusów miejskich. 90-letni mężczyzna stał z rowerem w miejscu przeznaczonym na wózek dziecięcy. Kiedy chciała wejść matka z dzieckiem doszło do wyzwisk. Całą sytuację nagrał jeden ze świadków.

Karczemna awantura pomiędzy 90-latkiem a pasażerami. Poszło o rowerŹródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej Jażwiecki
d18mb89
d18mb89

W serwisie YouTube pojawił się film z podróży warszawskim autobusem miejskim. Widzimy, jak starszy mężczyzna stoi z rowerem na miejscu przeznaczonym dla inwalidów i wózków dziecięcych. Z kolei pasażerowie bezskutecznie próbują go wyrzucić z autobusu.

Z nagrania można wywnioskować, że w pewnym momencie chciała wejść do autobusu kobieta z dzieckiem. Natomiast nie miała gdzie stanąć w pojeździe, więc pasażer z rowerem został poproszony o ustąpienie miejsca. Mężczyzna jednak oświadczył, że nie opuści pojazdu, bo spieszy się do lekarza. Wtedy zaczęła się karczemna awantura.

Na filmie widać, że duża część pasażerów bardzo zaangażowała się w kłótnię. Z ich ust, jak i emeryta można usłyszeć bluzki i obelgi. Nieugięty pasażer straszył, że jest skłonny "się prać" i podkreślał, że nie opuści autobusu, dopóki nie przyjedzie policja.

d18mb89

Po kilkunastu minutach trudnych negocjacji, dziarski dziadek poddał się.

Według regulaminu ZTM, można przewozić rower komunikacją miejską, jeśli jest wolne miejsce. - Należy jednak pamiętać, że zgodnie z regulaminem przewozów, w pojazdach wydzielone są miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla wózków dziecięcych. Osoby te mają pierwszeństwo, więc jeżeli chcą wejść do pojazdu, to pasażer przewożący rower powinien ustąpić im miejsca - czytamy na stronie ZTM.

Zobacz także: Robert Winnicki ostro o organizacji marszu przez PiS. "Ocknął się, że mają zasadzone kwiatki"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d18mb89
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18mb89