Trwa ładowanie...
d1y8ygl

Karczewski i Trzaskowski dogadali się ws. Pałacu Saskiego. Zapadły pierwsze ustalenia

- Rozmowa przebiegała w bardzo dobrej atmosferze, przedstawiliśmy swoje koncepcje, wątpliwości, pomysły na temat możliwości rekonstrukcji, odbudowy Pałacu Saskiego - powiedział marszałek Senatu. Stanisław Karczewski i Rafał Trzaskowski omawiali sprawę na wspólnym spotkaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski poinformował o powołaniu zespołu ekspertów, którzy zajmą się pracą nad odbudową Pałacu Saskiego
Rafał Trzaskowski poinformował o powołaniu zespołu ekspertów, którzy zajmą się pracą nad odbudową Pałacu Saskiego (East News, Fot: Grzegorz Banaszak)
d1y8ygl

- Zgodziliśmy się, że na pewno, gdyby miało do tego [odbudowania Pałacu Saskiego - red.] dojść, musiałyby to być funkcje otwarte, które będą służyły wszystkim warszawiakom, ale również wszystkim Polkom i Polakom. W związku z tym postanowiliśmy rozmawiać na ten temat, powierzyć sprawę ekspertom - powiedział Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy i marszałek Senatu w środę rozmawiali o działaniach ws. Pałacu Saskiego. 11 listopada Andrzej Duda podpisał deklarację o restytucji budowli. Stanisław Karczewski ocenił, że spotkanie było "obiecujące".

- Rozmowa przebiegała w bardzo dobrej atmosferze, przedstawiliśmy swoje koncepcje, wątpliwości, pomysły na temat możliwości rekonstrukcji, odbudowy Pałacu Saskiego - powiedział marszałek Senatu. I potwierdził, że powołani do zajęcia się tą sprawą eksperci spotkają się już w przyszłym tygodniu.

Odbudowa Pałacu Saskiego przy Placu Piłsudskiego ma potrwać 4-5 lat. Jej koszt będzie oscylował w granicach od pół miliarda do miliarda złotych. Karczewski zapowiada jednak, że ostateczna kwota będzie bliższa 500 milionom zł. Pieniądze będą pochodzić z budżetu państwa.

d1y8ygl

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty: jestem na wojnie z PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y8ygl

Podziel się opinią

Share

d1y8ygl

d1y8ygl