Trwa ładowanie...
d321ewc

"Karki przejmują centrum kultury niezależnej"

Publikujemy dramatyczny list, jaki otrzymaliśmy od twórców Centrum Kulturalnego Jerozolima
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Karki przejmują centrum kultury niezależnej"
d321ewc

O całej sprawie pisaliśmy wczoraj . W sobotę w internecie pojawiły się niepokojące informacje. Jerozolima - jedna z popularniejszych imprezowych miejscówek Warszawy - została przejęta, a najemcy nie mogli dostać się do swoich pracowni. Na fanpage'u klubu pojawiły się pełne żalu informacje, iż miejsce zostało zajęte bezprawnie i w agresywny sposób. Poprosiliśmy twórców Jerozolimy o komentarz do całej sprawy. Poniżej publikujemy list, jaki do nas dotarł:

KARKI PRZEJMUJĄ CENTRUM KULTURY NIEZALEŻNEJ

Centrum Kulturalne Jerozolima zostało brutalnie usunięte z kamienicy przy Al. Jerozolimskich 57. Przy pomocy zaufanej osoby z wewnątrz nastąpiło klasyczne przejęcie lokalu, to znaczy zatrzymanie wszystkich dokumentów i własności Jerozolimy, wymiana zamków, ukrycie fanpage’a . Wypowiedzenie umowy odbyło się bezprawnie, pomimo zawartego porozumienia na spłatę zadłużenia do 13 grudnia 2013, bez okresu wypowiedzenia, najemca nie otrzymał żadnych dokumentów przed wymianą zamków.

d321ewc

Drzwi wejściowych pilnuje „ochrona“, która grozi wszystkim osobom powiązanym z twórcą projektu. Zamiary nowych najemców (spółka WIN.CO, członek zarządu kilku innych spółek, trudno powiedzieć czym się zajmuje) powoli zaczynają się klarować. Spisywane są nowe umowy z podnajmującymi pracowniami, interes ma się kręcić i przynosić dochody.

Rok naszej walki o istnienie miejsca niezależnego, setki zainwestowanych tysięcy zostaną wkrótce wykorzystane i zamienione w bezwzględne biznes. W związku z tym oficjalnie oświadczamy, że Jerozolima nie ma więcej nic wspólnego z działalnością przy Al. Jerozolimskich 57, z przykrością opuszczamy nasz dom i miejsce pracy. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o pomoc w znalezieniu nowego lokum, tak by mimo warszawskich realiów kultura miejska mogła się realizować. Po 3 dniach i groźbach prokuraturą odzyskaliśmy dostęp do fanpage’a, dane kontaktowa się nie zmieniły.

Z żalem,
Twórcy Projektu Jerozolima

(Podkreślenia pochodzą od autora artykułu)

d321ewc

Podziel się opinią

Share
d321ewc
d321ewc