Trwa ładowanie...

Kary dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jest decyzja sądu

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił trzy grzywny nałożone na prezydent Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz otrzymała je rok temu za niestawiennictwo przed komisją weryfikacyjną w sprawie reprywatyzacji nieruchomości przy Chmielnej, Zielnej, Wielkiej i Złotej.

Kary dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jest decyzja sąduŹródło: PAP
dtwlud6
dtwlud6

WSA wydał trzy decyzje w sprawie zaskarżonych postanowień na niejawnym posiedzeniu w trybie uproszczonym w środę. Chodzi o o grzywny za nieobecność na posiedzeniach komisji dotyczących nieruchomości przy ul. Chmielnej 50, Zielnej7/Złotej 17 oraz Wielkiej 6/Złotej 19, którymi komisja zajmowała się w ubiegłym roku.

O wyniku posiedzenia poinformowała prezydent stolicy na Twitterze.

Warto przypomnieć, że w połowie kwietnia Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w mocy wyroki WSA uchylające trzy grzywny, które nałozyła komisja weryfikacyjna na Hanne Gronkiewicz-Waltz. Wówczas prezydent Warszawy otrzymała trzy grzywny, każda w wysokości trzech tys. złotych.

dtwlud6

Tym samym prezydents stolicy ma na swoim koncie 50 tys. złotych grzywien za nieusprawiedliwione niestawiennictwa. Jednak zdaniem Gronkiewicz-Waltz komisja weryfikacyjna, której przewodniczy wicmeinister Patryk Jaki, jest niekonstytucyjna. Prezydent odmawia stawiennictwa przed komisją jako strona postępowań.

Zobacz także: Kamiński o prezesie PiS. "Całkowicie utracił kontrolę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtwlud6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtwlud6