Trwa ładowanie...
d24ubgw

Kercelak wraca na Chłodną

... ale niestety tylko na jeden dzień. Poczuj klimat największego targowiska przedwojennej Warszawy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kercelak wraca na Chłodną
d24ubgw

Kercelak wraca na Chłodną... ale niestety tylko na jeden dzień. Już niebawem tradycyjna wolska impreza Kercelak, jedyna taka w Warszawie! 27 września ulica Chłodna zamieni się w barwny i gwarny jarmark różności. Przeniesiemy się w czasie o dobre kilkadziesiąt lat. Usłyszymy nawoływania handlowców naręcznym towarem, ulicznych przekupek, gazeciarzy. Popatrzymy jak cwaniaczki warszawskie grają w trzy karty pod czujnym okiem granatowych policjantów.

Zobacz także: Muzyczny Spacer po Centrum z zespołem Trio Yas (ZDJĘCIA)

Kercelak działał od 1867 do 1944 i był największym targowiskiem przedwojennej Warszawy.Zajmowało teren o wielkości ok. 1,5 hektara i rozpoczynało się w rejonie ul. Chłodnej i Towarowej, rozwijając wzdłuż ul. Okopowej i dochodząc do ul. Ogrodowej i ul. Leszno.

d24ubgw

Popularny w Warszawie handel różnego rodzaju starzyzny i tandety, sprzedawanej w kramach, którymi zabudowany jest cały środek placu. Oryginalne typy, niespotykane w dzielnicach środkowych, swoiste życie przedmieścia, sprawia, że ten plac jest jedną z bardziej oryginalnych osobowości Warszawy - mówi przewodnik po Warszawie z 1937 roku.

Jak to na Kercelaku, będzie można zaopatrzyć się w towar rozmaity czyli nabyć drogą kupna czego dusza zapragnie. Po zakupach zaś odpocząć w jednej z plenerowych kafejek i zjeść coś dobrego. Na dzieci czeka strefa warsztatów plastycznych, gdzie będą mogły wykonać i zabrać na pamiątkę artystyczne dzieła z papieru. Od godz. 15:00 na scenie zagoszczą koncerty i kabaret. Program poprowadzi świetny aktor, wolak z Mirowa – Piotr Pręgowski. A na scenie posłuchamy formacji Las Vegas Band, grupy Aloszy Awdiejewa, obejrzymy występ kabaretu Nowaki. Gwiazdą tegorocznego Kercelaka będzie Zbigniew Wodecki.

KERCELAK 2014
ul. Chłodna (zrewitalizowany deptak)
godz. 11:00 – 22:00

Plener (od 11:00)

d24ubgw

- animacje aktorskie cwaniaków i przekupek warszawskich (w wykonaniu Grupy Teatralnej Warszawiaki)
- jarmark handlowy z mydłem i powidłem
- gastronomia, plenerowe kawiarenki
- miasteczko zdrowia: nieodpłatne konsultacje i badania
- animacje dla dzieci (gry, zabawy, kolorowanki itp.)

Scena (od 15:00)
prowadzenie: Piotr Pręgowski
15:00 – 19:00 Las Vegas Band
19:15 Alosza Awdiejew
20:30 kabaret Nowaki
21:15 Zbigniew Wodecki

Zobacz także: Ulica Marszałkowska sprzed lat [ZDJĘCIA]

d24ubgw

Podziel się opinią

Share
d24ubgw
d24ubgw