Trwa ładowanie...
dwjocu6

Kibice Legii poprawili napis "Tęsknię za Tobą, Żydzie"

Kilkanaście godzin po tym, jak oficjalne namalowano na murze napis traktujący o tęsknocie za Żydami, na miejscu pojawili się kibice stołecznej Legii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kibice Legii poprawili napis "Tęsknię za Tobą, Żydzie"
dwjocu6

- Wczoraj na murze w centrum Warszawy namalowaliśmy napis "Tęsknię za Tobą, Żydzie". Filmowała nas francuska telewizja Arte. W przemiłej atmosferze każdy z uczestników namalował swoją literkę - tłumaczy w "Medium Publiczne" Rafał Betlejewski. Z oddali poczynaniom organizatorów akcji przeglądali się narodowcy. W nocy napisem "zajęli" się kibice Legii.

Pięć lat temu na jednym z murów w Warszawie Rafał Betlejewski namalował napis "Tęsknię...". Wczoraj postanowiono go dokończyć. Autor, wraz kilkoma osobami namalował frazę - " Tęsknię za Tobą, Żydzie". Było to zwieńczenie facebookowej akcji o tej samej nazwie.

Geneza napisu

dwjocu6

Jak pisze na profilu społecznościowym Betlejewski - Tęsknię za Tobą, Żydzie! to niezależna, ogólnopolska akcja, w której chcę wyrazić moją tęsknotę za Żydami polskimi. Chciałbym Ich wspomnieć z imienia i nazwiska. Byli, a już ich nie ma. Poszukuję wspomnień o Żydach, którzy zniknęli w Zagładzie, szukam rozmów, doświadczeń i pamiątek związanych z Żydami, szukam wiedzy na ten głęboki i bardzo tajemniczy temat. Myślę, że dla Polaka jest to jak eksplorowanie podświadomości, która stanowi źródło lęków, fobii, psychoz ale z drugiej strony wspaniałych snów.

Kibice poprawili napis

Kilkanaście godzin po tym, jak oficjalne namalowano na murze napis traktujący o tęsknocie za Żydami, na miejscu pojawili się kibice stołecznej Legii. Autor pomysłu przyznaje, że doznał szoku widząc to, co zrobili sympatycy "Wojskowych". "W nocy przyszli kibice Legii i… poprawili napis, żeby był czytelniejszy. Jasną farbą podkreślili czerwone litery. Wysłali mi zdjęcia na Facebooku. Po prostu jestem w szoku. Może jednak nie będę emigrował…." - komentuje w "Medium publiczne" Betlejewski.

*Tak malowano napis *

Źródło: (Tęsknie za Tobą Żydzie/fb/mediumpubliczne)

dwjocu6

Przeczytaj też: Ślub na parkingu P+R. "Tam się poznaliśmy"

dwjocu6

Podziel się opinią

Share
dwjocu6
dwjocu6