Trwa ładowanie...

Kiedy wrócą kurtyny wodne? Synoptycy zapowiadają nawet 30°C!

Kiedy na ulicach miasta pojawi się orzeźwiająca mgiełka?

Share
Kiedy wrócą kurtyny wodne? Synoptycy zapowiadają nawet 30°C!
d295d8r

Kurtyny wodne, rokrocznie pomagające warszawiakom przetrwać upały już niedługo pojawią się na warszawskich ulicach. Podczas gorących dni mieszkańcy Warszawy znów będą mogli schłodzić się orzeźwiającą mgiełką.

Odpowiedzialne za kurtyny Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że będą one działały każdego dnia, w którym temperatura przekroczy 25 stopni Celsjusza i stan ten będzie się utrzymywał. Tymczasem prognostycy zapowiadają na jutro 29, a na poniedziałek nawet 30°C! Co więc stoi na przeszkodzie, by kurtyny się pojawiły? W kolejnych dniach nastąpi spadek temperatury nawet do 15 stopni.

W ubiegłym roku, decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz, kurtyny pojawiły się na placu Zamkowym, placu Trzech Krzyży (przy Wiejskiej), placu Konstytucji, przy alei Solidarności (na rogu Floriańskiej) oraz przy pomniku Kopernika. Osobą kurtynę postawił przy swoim ratuszu Urząd Dzielnicy Ursynów. Kurtyny będą działać codziennie w godzinach 10:00-17:00 (jeśli będzie taka potrzeba, godzinę dłużej).

Dodatkowo MPWiK wyśle na miasto swoje beczkowozy z wodą pitną. Już od dłuższego czasu możemy je zobaczyć na miejskich imprezach. Na stałe w ubiegłym roku beczkowozy stały przy Polu Mokotowskim od strony ulicy Batorego oraz w weekendy, przy wejściu do Ogrodu Saskiego (róg ul. Królewskiej i ul. Marszałkowskiej). Woda rozdawana była w godz. 11:00-18:00.

d295d8r

Kurtyna wodna, rozpryskując mgiełkę wodną schładza i nawilża powietrze w okolicy. Wytwarza wachlarz wody wysoki na ok. 3-4 m. Wykorzystuje ok. 3 tys. litrów wody na godzinę. Informację o miejscu, gdzie powinna pojawić się nowa kurtyna, można zgłaszać za pomocą systemu Warszawa19115: telefonicznie pod numer 19115, przez portal * www.warszawa19115.pl* lub mailem na adres: * kontakt@um.warszawa.pl*.

d295d8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d295d8r