Trwa ładowanie...
d39ljwm

Kiermasz Purimowy

W Klubie Komediowym będzie można zobaczyć także tradycyjne przedstawienie purimszpil
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiermasz Purimowy
d39ljwm

JCC Warszawa, Centrum Społeczności Żydowskiej, zaprasza na obchody święta Purim. Jest to karnawałowa uroczystość upamiętniająca uchronienie Żydów od zagłady w perskim imperium Achemenidów. Uczestnicy przebierają się w kostiumy, często mężczyźni w kobiece, a kobiety w męskie. W tym dniu wielu religijnych Żydów popełnia ograniczone wykroczenia przeciwko prawu żydowskiemu. Dzieci chodzą od domu do domu i odgrywają przedstawienie purimszpil.

Z tej okazji 1 marca 2015, między 12:00 a 16:00 w JCC przy Chmielnej 9a odbędzie sie Kiermasz Purimowy*!* Zakupowe szaleństwo i w tym roku zamieni się w coś pożytecznego, bo nie dość, że będzie okazja wesprzeć tych początkujących i tych już swobodnie działających wytwórców rękodzieła, to jeszcze 20% z zysków w tym dniu przekazane zostanie - zgodnie z dobroczynną tradycją purimową - na pomoc potrzebującym rodzinom korzystającym z programu pomocy socjalnej Ezra! - mówią organizatorzy.

Wcześniej, o 11:00 w Klubie Komediowym przy ulicy Nowowiejskiej 1 będzie można zobaczyć przedstawienie purimpszpil. Spektakl ten będzie efektem czterotygodniowych warsztatów improwizacji dla dzieci. Tradycyjnie z okazji święta Purim odgrywana jest historia królowej Estery, w tym roku będziemy mieli przyjemność obejrzeć jej niecodzienną wersję, przefiltrowaną przez dziecięcą wyobraźnię oraz techniki improwizacji. Czegoś takiego deski warszawskich teatrów i klubów jeszcze nie widziały! Przeniesiemy się do Persji albo zupełnie gdzie indziej! - zapraszają organizatorzy.

d39ljwm

Zobacz także: Maria Dąbrowska wraca do Warszawy (SPACER)

d39ljwm

Podziel się opinią

Share

d39ljwm

d39ljwm