Trwa ładowanie...

Kierowca, strażnicy miejscy i mechanicy uratowali małe kaczuszki. "Jedna ukryła się gdzieś w pojeździe"

Ptaki znalazły schronienie w Ptasim Przedszkolu

Kierowca, strażnicy miejscy i mechanicy uratowali małe kaczuszki. "Jedna ukryła się gdzieś w pojeździe"
d37y0vf
d37y0vf

Ponad dwie godziny trwało ratowanie trzech małych kaczuszek. Akcja zakończyła się sukcesem, a maluchy zostały przewiezione do Ptasiego Przedszkola w stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Jak relacjonują strażnicy, ok. godz. 9.30 kierowca jadący Wałem Miedzeszyńskim zauważył idącą jezdnią kaczą rodzinę. Większość kierujących zareagowała i zatrzymała się. Niestety, nie wszyscy. Jeden z pojazdów potrącił dorosłą kaczkę.

Kierowca, który zareagował prawidłowo, troszcząc się o osierocone kaczątka, by te również nie wpadły pod jadące pojazdy, zabrał je do auta i wezwał strażników miejskich z Patrolu Eko. Mężczyzna nie miał żadnego pojemnika, do którego mógłby włożyć kaczątka. Maluchy czekały więc na strażników w kabinie auta.

- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce okazało się, że jedna kaczuszka ukryła się gdzieś w pojeździe. Kierowca, któremu bardzo zależało na uratowaniu kaczuszek, zdecydował że pojedzie do serwisu przy ul. Patriotów – powiedział młodszy inspektor Michał Rysiewski z Patrolu Eko .

W serwisie w odnalezienie kaczek zaangażowało się kilku mechaników. Wystraszona kaczuszka nie odzywała się, więc jej odnalezienie nie było łatwe. Mechanicy zdemontowali konsolę środkową, ale tam malucha nie było. Po godzinie bezowocnych poszukiwań pracownicy serwisu zastanawiali się czy ptak nie uciekł z auta. Kierowca auta upierał się, że trzeba kaczuszki szukać dalej. Pół godziny później, po zdemontowaniu części deski rozdzielczej, udało się małą kaczkę odnaleźć. Siedziała ukryta głęboko w kanale wentylacyjnym.

d37y0vf

- Jestem pełna podziwu dla zaangażowania kierowcy i mechaników, którzy brali udział w ratowaniu kaczątka. Cieszę się, że działania zakończyły się sukcesem – powiedziała strażniczka Agnieszka Drajkowska, która brała udział w poszukiwaniach kaczuszki.

Ptaki trafiły do ogrodu zoologicznego. Schronienie znalazły w Ptasim Przedszkolu.

d37y0vf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37y0vf