Trwa ładowanie...

Kilkuset uczniów z Sadyby przesiądzie się na rowery. "Nowa mobilizacja do aktywności ruchowej"

O szczegółach poinformował portal sadyba24.pl

Kilkuset uczniów z Sadyby przesiądzie się na rowery. "Nowa mobilizacja do aktywności ruchowej"
d1gxxt0
d1gxxt0

Chodzi o specjalną rywalizację pod nazwą „Rowerowy Maj”, która jest organizowana przez stołeczny ratusz. Bierze w niej np. udział Szkoła Podstawowa nr 103 przy ulicy Jeziornej, zamierzająca podjąć wyzwanie dotyczące ilości uczniów, dojeżdżających na lekcje na rowerach.

Specyfika konkursu polega na tym, że najmłodsi mogą przyjechać też m.in. na rolkach, wrotkach oraz hulajnodze. Trzy podstawówki, które okażą się najlepsze wygrają niezwykle atrakcyjne nagrody. Do wyboru będą bowiem: zadaszony parking dla rowerów, 35 rowerów, lub mobilne miasteczko ruchu drogowego. Ale to nie koniec, uhonorowane zostaną również poszczególne klasy, uczniowie oraz nauczyciele. W pierwszym przypadku, otrzymają one bilety grupowe do centrów nauki, sportu lub rozrywki. Z kolei, planowane indywidualne wyróżnienia to zestaw akcesoriów rowerowych.

Jeśli chodzi o zasady konkursu "Rowerowy Maj", odbędzie się on w dniach 4-31 maja. W tym czasie, nauczyciele będą rejestrowali poszczególne przyjazdy na lekcje . Posłużą temu specjalnie założone dzienniki rowerowe. Dodatkowo uczniowie otrzymają dwie naklejki (kwadratową i okrągłą), które przykleją odpowiednio: do swojej indywidualnej książeczki i na plakat klasowy.

Organizatorzy zaplanowali też kampanię edukacyjno-informacyjną, mającą się rozpocząć miesiąc przed podjęciem docelowej rywalizacji. Co ciekawe, w przypadku szkoły przy Jeziornej może to oznaczać sporą rewolucję. Zarówno wcześnie rano, jak i w godzinach popołudniowych wąskie uliczki są bowiem pełne samochodów, którymi rodzice dowożą swoje pociechy. Być może dzięki konkursowi, taki stan rzeczy w pewnym stopniu ulegnie zmianie. Ogłoszenie wyników „Rowerowego Maja” nastąpi najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu czerwca.

d1gxxt0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gxxt0