Trwa ładowanie...

Kinoteka pożegna się z neonem. Co się z nim stanie?

Neon zdobił Pałac Kultury i Nauki od 16 lat.

Share
Kinoteka pożegna się z neonem. Co się z nim stanie?
d3h0tta

Dni neonu Kinoteki są policzone. Do 3 lipca będzie można go jeszcze zobaczyć na murach Pałacu Kultury i Nauki. Jaki będzie jego późniejszy los?

Kinomanów uspokajamy – stary neon nie trafi na śmietnik. Kinoteka przygotowała mu zasłużone lokum w warszawskim Muzeum Neonów. Jego miejsce na murach PKiN zastąpi nowy neon. Trwają prace nad jego projektem, ale pracownicy Kinoteki zapewniają, że będzie on bliższy wszystkim neonom, które na pałacu już można zobaczyć. - Zmienia się nasze otoczenie, my też chcemy trochę odświeżyć nasz wygląd. Stąd pomysł na nowy neon – przekonują.

Pożegnanie z starym neonem odbędzie się w pierwszy weekend lipca. Kinoteka zaprasza swoich widzów do współtworzenia pożegnalnej neonowej wystawy w Kinotece. Wszyscy będą też mogli wziąć udział w bezpłatnych pokazach filmu Neon w reż. Erica Bednarskiego zorganizowanych wspólnie z Muzeum Neonów.

Specjalna neonowa przypinka, którą w tych dniach będzie można wykonać w Kinotece będzie darmową wejściówką na pokaz filmu „Neon” w Kinotece, do Muzeum Neonów oraz zniżką na pokaz najnowszego filmu Nicolasa Refna „Neon Demon” pod koniec lipca w Kinotece.

d3h0tta

W piątek 8 lipca litery z starego neonu trafią do Muzeum Neonów, gdzie każdy będzie mógł podziwiać z bliska. Wstęp wolny.

Pożegnalny konkurs!

Z okazji pożegnania neonu Muzeum Neonów wspólnie z RWE organizuje konkurs fotograficzny. Wystarczy zrobić zdjęcia starego neonu Kinoteki (do 30.06), opublikować jgo na Instagramie lub Faceooku i oznaczyć następującymi hashtagami: #neonkinoteki i #kinoteka. 1 lipca poznamy zwycięzców.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Kinoteki.


Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3h0tta

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0tta
d3h0tta