Trwa ładowanie...
d2dux5y

Kinoteka pożegna się z neonem. Co się z nim stanie?

Neon zdobił Pałac Kultury i Nauki od 16 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kinoteka pożegna się z neonem. Co się z nim stanie?
d2dux5y

Dni neonu Kinoteki są policzone. Do 3 lipca będzie można go jeszcze zobaczyć na murach Pałacu Kultury i Nauki. Jaki będzie jego późniejszy los?

Kinomanów uspokajamy – stary neon nie trafi na śmietnik. Kinoteka przygotowała mu zasłużone lokum w warszawskim Muzeum Neonów. Jego miejsce na murach PKiN zastąpi nowy neon. Trwają prace nad jego projektem, ale pracownicy Kinoteki zapewniają, że będzie on bliższy wszystkim neonom, które na pałacu już można zobaczyć. - Zmienia się nasze otoczenie, my też chcemy trochę odświeżyć nasz wygląd. Stąd pomysł na nowy neon – przekonują.

Pożegnanie z starym neonem odbędzie się w pierwszy weekend lipca. Kinoteka zaprasza swoich widzów do współtworzenia pożegnalnej neonowej wystawy w Kinotece. Wszyscy będą też mogli wziąć udział w bezpłatnych pokazach filmu Neon w reż. Erica Bednarskiego zorganizowanych wspólnie z Muzeum Neonów.

d2dux5y

Specjalna neonowa przypinka, którą w tych dniach będzie można wykonać w Kinotece będzie darmową wejściówką na pokaz filmu „Neon” w Kinotece, do Muzeum Neonów oraz zniżką na pokaz najnowszego filmu Nicolasa Refna „Neon Demon” pod koniec lipca w Kinotece.

W piątek 8 lipca litery z starego neonu trafią do Muzeum Neonów, gdzie każdy będzie mógł podziwiać z bliska. Wstęp wolny.

Pożegnalny konkurs!

Z okazji pożegnania neonu Muzeum Neonów wspólnie z RWE organizuje konkurs fotograficzny. Wystarczy zrobić zdjęcia starego neonu Kinoteki (do 30.06), opublikować jgo na Instagramie lub Faceooku i oznaczyć następującymi hashtagami: #neonkinoteki i #kinoteka. 1 lipca poznamy zwycięzców.

d2dux5y

Więcej szczegółów na stronie internetowej Kinoteki.

Przeczytajcie również: Tak parkuje poseł, były kandydat na urząd prezydenta Warszawy [WIDEO]d2dux5y

Podziel się opinią

Share

d2dux5y

d2dux5y