Kłopoty Gronkiewicz-Waltz. Partia już zdecydowała

Co dalej?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kłopoty Gronkiewicz-Waltz. Partia już zdecydowała

Władze PO czeka trudny sprawdzian. Pod koniec listopada ruszają wewnętrzne wybory w partii. To ma być dobra okazja do zakończenia "sprawy" Hanny Gronkiewicz-Waltz.
 
Wybory w PO mają potrwać ok. trzech tygodni. Grudniowa Rada Krajowa zakończy cykl wyborów wewnętrznych. Wybrane mają zostać nowe władze - od kół, po struktury powiatowe i regionalne, aż po skład Rady Krajowej, która wyłoni następnie m.in. członków zarządu, w tym wiceszefów partii i sekretarza generalnego.
 
Wówczas Hanna Gronkiewicz-Waltz ma stracić funkcję wiceszefowej - mówią "Rzeczpospolitej" politycy Platformy Obywatelskiej . Przyznają też, że "tę sprawę" powinno się zakończyć dużo wcześniej, by zmniejszyć polityczne straty.
 

Zdaniem rozmówców gazety los Hanny Gronkiewicz-Waltz jest już przesądzony. Wkrótce przestanie być także członkiem zarządu.

Jeden z ważnych polityków partii mówi nawet, że gdyby odcięto się od niej kilkanaście miesięcy temu, teraz nie byłoby tak źle. - To ostatni moment, by coś zrobić - dodaje.

- Wejdziemy w kampanię wyborczą z podsumowaniem tej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz, z rozliczeniem się z tej kadencji - przyznał w czwartek na antenie RMF Sławomir Neumann.
 
Źródło: WP Wiadomości
 
Oprac. Karolina Pietrzak
 

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Zderzenie aut na Marszałkowskiej. Uwaga, spore utrudnienia

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.