Trwa ładowanie...

Klub Go-Go w zabytkowej kamienicy!

W budynku, w którym bywali Prus czy Sienkiewicz powstanie klub ze striptizem. Ma go prowadzić człowiek, przeciwko któremu toczy się proces karny za fałszowanie dokumentów!

Klub Go-Go w zabytkowej kamienicy!
dezciug
dezciug

Najstarsze towarzystwo sportowe w Polsce planuje wynająć swój budynek przy Foksal 19 klubowi ze striptizem. Ma go prowadzić biznesmen, przeciwko któremu toczy się proces karny za fałszowanie dokumentów. - czytamy w Gazecie.pl .

Od prawie 50 lat kamienica przy Foksal 19 jest wpisana do rejestru zabytków. Właścicielem pięknego budynku jest założone w 1878 r. Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie (WTW), najstarsza warszawska instytucja sportowa. Jej członkami byli m.in.Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz.

Teraz WTW zamierza wynająć swój budynek klubowi ze striptizem. Ma go prowadzić biznesmen, przeciwko któremu toczy się proces karny za fałszowanie dokumentów!

WTW od wielu lat wynajmuje budynek różnym instytucjom. Znajdowały sie tu m.in. restauracja Sketch, a przed nim Klub Foksal 19. Teraz restaurację ma zastąpić klub Go-Go, czyli pub, gdzie zobaczymy nagie panie tańczące na barze i przy stolikach. Według informacji Gazety lokal otworzy sieć Cocomo, która prowadzi ją Jan Sz., 29-letni biznesmen z Małopolski. Całego nazwiska nie można napisać, bowiem przeciw Janowi Sz. toczy się proces karny. Chodzi o fałszowanie dokumentów. Sieć Cocomo zakłada swoje kluby w ekskluzywnych lokalizacjach dużych, polskich miast.

dezciug

Co na to władze Warszawy? - Urząd nie ma wpływu na to, jaka działalność jest prowadzona w prywatnych obiektach, a to nie jest miejska kamienica - mówi Gazecie Mateusz Dalali, rzecznik urzędu w Śródmieściu.

Nie da się ukryć, że jest sporo niezadowolonych. Zarówno mieszkańcy, jak i sąsiadujący z Foksal 19 przedsiębiorcy nie są szczęśliwi, że w ich pobliżu powstanie klub ze striptizem. Na Facebooku powstała już strona "Protest. Nie dla syfa na Foksal. Stop powstawaniu klubów go-go w centrum Warszawy" . Na ich stronie przeczytać m.in.:

Mieliśmy już eksplozję automatów do hazardu, potem sieć sklepów z dopalaczami. Wszystkie te interesy prowadzone były przez facetów o mętnej przeszłości. Dziś zaczyna się podobna historia z klubami ze striptizem (...).

dezciug

Nie chcemy, by takie rozrywki organizowane były na jednej z najbardziej prestiżowych, pełnej zabytkowych kamienic, ulic w centrum Warszawy tuż przy Nowym Świecie! Obok jest pałacyk MSZ, gdzie rząd gości przedstawicieli innych państw, Siedziba Stowarzyszenia Architektów, Dom Dziennikarza. Nie pozwólmy zapaskudzić tego niezwykłego miejsca".

Jak myślicie, czy powstanie klubu Go-Go w zabytkowej kamienicy na Foksal, na jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Warszawy to dobry pomysł?

dezciug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dezciug