Trwa ładowanie...
d1ukp68

Kobieta zmarła w areszcie na Grochowie. Odwołany dyrektor jest na zwolnieniu lekarskim?

Tajemnicza śmierć w warszawskim więzieniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta zmarła w areszcie na Grochowie. Odwołany dyrektor jest na zwolnieniu lekarskim?
d1ukp68

*Kolejne doniesienia z Aresztu Śledczego na Grochowie, gdzie zmarła więźniarka Agnieszka Pysz. Pomimo dymisji dyrektora, wciąż pobiera wynagrodzenie, przebywając na zwolenieniu lekarskim. *

Tydzień temu wiceminister Patryk Jaki poinformował, że podjał decyzję, by po śmierci Agnieszki Pysz zdymisjonować dyrektora Aresztu Śledczego Warszawa Grochów, a także rozwiązać umowę z lekarzem, który ją badał w tym areszcie.

Przypomnijmy: 38-letnia kobieta zmarła 7 czerwca w areszcie na warszawskim Grochowie. Wcześniej miała wielokrotnie prosić o pomoc lekarską, skarżąc się na bóle, gorączkę i opuchliznę. Jej stan z dnia na dzień pogarszął się, o cyzm informowały służby inne więźniarki. Jak podaje Onet.pl, więzienny lekarz miał sugerować, że osadzona powinna trafić na badanie psychiatryczne. Z kolei personel utrzymywał, że kobieta udaje.

d1ukp68

Po śmierci kobiety wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciw dyrektorowi aresztu na Grochowie. Pomimo tego, dyrektor generalny Służby Więziennej zdecydował o zdymisjonowaniu szefa grochowskiego zakładu na wniosek wiceministra Patryka Jakiego. Jednak, jak wynika z infomacji "Gazety Wyborczej", dyrektor placówki nie pożegnał się z pracą. - Pozostaje do dyspozycji dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Warszawie u2013 informuje Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy dyrektora generalnego SW.

Co więcej, szef aresztu od prawie tygodnia jest na zwolnieniu lekarskim i pozostanie na nim do 16 listopada. u2013 Nieobecność funkcjonariusza uniemożliwia kontynuowanie postępowania, a jego udział w nim ma kluczowe znaczenie dla rozstrzygnięcia u2013 dodaje Krakowska w rozmowie z "Gazetą Stołeczną".

Sprawę bada również Prokuraturza Okręgowa Warszawa-Praga pod kątem: nieumyślnego spowodowania śmierci, niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia wobec osoby odpowiedzialnej za opiekę nad nią.

- W aktach jest już m.in. opinia z sekcji zwłok pokrzywdzonej. Wynika z niej, że do zgonu doszło na tle zmian chorobowych u2013 mówi Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Na razie nie są podawane szczegóły z uwagi na dobro rodziny zmarłej. - Śledczy przesłuchali też wielu świadków, m.in. współosadzone i pracowników aresztu u2013 dodaje Saduś.

d1ukp68

Źródło: Gazeta Wyborcza

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: * Wybudują pomnik Piotra Szczęsnego na placu Defilad. Wiemy, jak wygląda. "Jest*już prawie gotowy"

d1ukp68

Podziel się opinią

Share

d1ukp68

d1ukp68