Kobiety będą strajkować przed Pałacem Prezydenckim 10 czerwca

Czy znów będzie gorąco na Krakowskim Przedmieściu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety będą strajkować przed Pałacem Prezydenckim 10 czerwca

-**Stawiamy się w Warszawie, pod Pałacem Prezydenckim lub w okolicy, 10 czerwca 2017 r., na kontrmiesięcznicy organizowanej przez Obywateli RP - deklarują uczestniczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.**

Od ponad roku Obywatele RP organizują kontrmiesięcznicę 10. dnia każdego miesiąca. W ten sposób protestują przeciwko obchodom pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. W czerwcu do formacji ma dołączyć również Ogólnopolski Strajk Kobiet.

- Idziemy tam solidarnie z Angeliką Domańską i Elwirą Borowiec, organizatorkami Strajku Kobiet w Elblągu i Puławach, poturbowanymi 10 maja przez ludek smoleński za pokazanie białych róż i pomachanie flagą Strajku Kobiet przed nosem przemawiającego z drabinki szeregowego posła Jarosława - czytamy na Facebookowym wydarzeniu.

Strajk Kobiet to grupa organizatorek protestów w 150 miastach w Polsce 3 października 2016 r., które powstrzymały PiS przed zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej oraz inicjatorek Międzynarodowego Strajku Kobiet - sieci protestów, które odbyły się 8 Marca w 60 krajach świata. - Nie jesteśmy partią ani quasipartią polityczną i żadna nas nie reprezentuje, choć są takie, które usiłują udawać, że są nami lub przypisywać sobie nasze działania, pomysły i sukcesu - podkreślają działaczki.

Miesięcznice co najmniej do 2020

Comiesięczne uroczystości związane z katastrofą smoleńską, tzw. miesięcznice, ** zarejestrowano jako zgromadzenie cykliczne** na Krakowskim Przedmieściu aż do końca 2020 roku. Umożliwia to ustawa przyjęta przez PiS i zatwierdzona przez Trybunał Konstytucyjny.

Oznacza to, że przeciwnicy PiS i Jarosława Kaczyńskiego nie będą mogli rejestrować w tym miejscu swoich kontrmanifestacji. W środę, 10 maja ma odbyć się pierwsza "nielagalna" kontrmanifestacja przed Pałacem Prezydenckim. Organizuje ją nieformalna grupa "Obywatele RP", którzy piszą o sobie, że " łączy ich niezgoda na łamanie podstawowych konstytucyjnych zasad demokracji przez osoby sprawujące najwyższe urzędu w państwie". Opublikowali **"Poradnik demonstranta"** , w którym instruują, jak zachować się podczas protestu.

Przeczytajcie również: "Zdekomunizują" ulice bohaterów ruchu oporu w getcie? "Nie zgadzamy się na próbę fałszowania historii"

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.