Trwa ładowanie...
d1cr6rl

Kobiety będą strajkować przed Pałacem Prezydenckim 10 czerwca

Czy znów będzie gorąco na Krakowskim Przedmieściu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety będą strajkować przed Pałacem Prezydenckim 10 czerwca
d1cr6rl

-*Stawiamy się w Warszawie, pod Pałacem Prezydenckim lub w okolicy, 10 czerwca 2017 r., na kontrmiesięcznicy organizowanej przez Obywateli RP - deklarują uczestniczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.*

Od ponad roku Obywatele RP organizują kontrmiesięcznicę 10. dnia każdego miesiąca. W ten sposób protestują przeciwko obchodom pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. W czerwcu do formacji ma dołączyć również Ogólnopolski Strajk Kobiet. * *

- Idziemy tam solidarnie z Angeliką Domańską i Elwirą Borowiec, organizatorkami Strajku Kobiet w Elblągu i Puławach, poturbowanymi 10 maja przez ludek smoleński za pokazanie białych róż i pomachanie flagą Strajku Kobiet przed nosem przemawiającego z drabinki szeregowego posła Jarosława - czytamy na Facebookowym wydarzeniu.

d1cr6rl

Strajk Kobiet to grupa organizatorek protestów w 150 miastach w Polsce 3 października 2016 r., które powstrzymały PiS przed zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej oraz inicjatorek Międzynarodowego Strajku Kobiet - sieci protestów, które odbyły się 8 Marca w 60 krajach świata. - Nie jesteśmy partią ani quasipartią polityczną i żadna nas nie reprezentuje, choć są takie, które usiłują udawać, że są nami lub przypisywać sobie nasze działania, pomysły i sukcesu - podkreślają działaczki.

Miesięcznice co najmniej do 2020

Comiesięczne uroczystości związane z katastrofą smoleńską, tzw. miesięcznice, * zarejestrowano jako zgromadzenie cykliczne* na Krakowskim Przedmieściu aż do końca 2020 roku. Umożliwia to ustawa przyjęta przez PiS i zatwierdzona przez Trybunał Konstytucyjny.

Oznacza to, że przeciwnicy PiS i Jarosława Kaczyńskiego nie będą mogli rejestrować w tym miejscu swoich kontrmanifestacji. W środę, 10 maja ma odbyć się pierwsza "nielagalna" kontrmanifestacja przed Pałacem Prezydenckim. Organizuje ją nieformalna grupa "Obywatele RP", którzy piszą o sobie, że " łączy ich niezgoda na łamanie podstawowych konstytucyjnych zasad demokracji przez osoby sprawujące najwyższe urzędu w państwie". Opublikowali "Poradnik demonstranta" , w którym instruują, jak zachować się podczas protestu.

d1cr6rl

Przeczytajcie również: "Zdekomunizują" ulice bohaterów ruchu oporu w getcie? "Nie zgadzamy się na próbę fałszowania historii"

d1cr6rl

Podziel się opinią

Share

d1cr6rl

d1cr6rl