ycipk-3yxlug

"Kocha miasto, jest zaangażowany". Paweł Kukiz nie wyklucza współpracy

Lider Kukiz'15 zapowiedział, że w sprawie wyborów w Warszawie chciałby spotkać się z działaczem ruchów miejskich Janem Śpiewakiem. - Kocha miasto, jest zaangażowany w sprawy stolicy - to są istotne rzeczy - argumentuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oficjalne ogłoszenie kandydatów Kukiz'15 nastąpi we wrześniu
Oficjalne ogłoszenie kandydatów Kukiz'15 nastąpi we wrześniu (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-3yxlug

Jak powiedział Kukiz w rozmowie z PAP, jego ugrupowanie "jest absolutnie otwarte na każdy światopogląd". Dodał, że w wielu miejscach Ruch zamierza wspierać komitety obywatelskie.

Kukiz przyznał, że ważne dla niego jest, by popierani przez jego ugrupowanie kandydaci, w przypadku kiedy uda im się wygrać wybory, odwoływali się do zdania obywateli m.in. w sprawach budżetu miast.

- Jeżeli nie będziemy mieli kandydatów, którzy spełniają nasze kryteria, a kryteria są bardzo proste: przyzwoitość i fachowość, to nie będziemy tam zgłaszać żadnych - zapowiedział.

ycipk-3yxlug

Oficjalne ogłoszenie kandydatów w wyborach samorządowych zaplanowane jest na wrzesień. Póki co, Kukiz potwierdził, że do sejmików województw jego ugrupowanie będzie startowało m.in. z Prawicą RP Marka Jurka i Solidarnością'80. Przyznał też, że trwają rozmowy z samorządowcami związanymi z PiS, którzy są rozczarowani tą partią.

Zobacz także: Tadeusz Cymański: w Warszawie może dojść do niespodzianki

"Trzeba połączyć siły i iść do przodu"

ycipk-3yxlug

Jan Śpiewak, lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, jest rozważany jako kandydat na prezydenta stolicy z poparciem m.in. ruchów miejskich, Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej, Zielonych i Partii Razem. O tym, że jest zdecydowany startować w wyborach, informował w połowie kwietnia. Jak przekonywał, "trzeba połączyć siły progresywne w mieście i iść do przodu".

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3yxlug
Polub WawaLove
ycipk-3yxlug
ycipk-3yxlug
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3yxlug