Trwa ładowanie...
d3s2s6t

KOD przed Sejmem. "Spontaniczny protest"

Przed budynkiem Sejmu na Wiejskiej gromadzą się ludzie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
KOD przed Sejmem. "Spontaniczny protest"
d3s2s6t

Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji gromadzą się przed Sejmem . Chcą weprzeć protest posłów opozycji, którzy sprzeciwiają się ograniczeniom w dostępie do informacji dla dziennikarzy.

Protest ma mieć charakter spontaniczny. Nie był wcześniej zaplanowany. - To jest spontaniczne tak naprawdę zebranie, nikt tego nie organizuje, nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, ale myślę, że na tyle dużo osób i organizacji się zgłasza, że będzie to zauważone - powiedział PAP Mateusz Kijowski, lider KOD .

Oficjalnie zgromadzenie rozpoczęło się o 20, jednak już wcześniej przed Sejmem zaczęli gromadzić się ludzie. Pierwsi protestujący pojawili się tam już po godzinie 17.

d3s2s6t
Podziel się

Z każdą chwilą przychodzi coraz więcej osób. Pojawiają się m.in. hasła "wolne media" i polskie flagi. Protestujący skandują "jesteśmy z wami".

Podziel się

W piątek grupa posłów opozycji zablokowała mównicę sejmową, po tym, gdy marszałek Sejmu Marek Kuchciński wykluczył z obrad posła PO Michała Szczerbę w trakcie debaty nad projektem budżetu. Posłowie opozycji sprzeciwiają się planom zmiany organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie.

d3s2s6t

To nie jedyny protest organizowany w piątek przez KOD. Inne odbywają się m.in. w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku i Łodzi.

Źródło: PAP/Wawalove

(Oprac: MO)

Przeczytaj też: Nowe latarnie na Grochowskiej. "Jaśniej i bezpieczniej"

d3s2s6t
Podziel się
Podziel się

Podziel się opinią

Share

d3s2s6t

d3s2s6t
d3s2s6t