Trwa ładowanie...

KOD przed Sejmem. "Spontaniczny protest"

Przed budynkiem Sejmu na Wiejskiej gromadzą się ludzie

KOD przed Sejmem. "Spontaniczny protest"
d13agbb
d13agbb

Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji gromadzą się przed Sejmem . Chcą weprzeć protest posłów opozycji, którzy sprzeciwiają się ograniczeniom w dostępie do informacji dla dziennikarzy.

Protest ma mieć charakter spontaniczny. Nie był wcześniej zaplanowany. - To jest spontaniczne tak naprawdę zebranie, nikt tego nie organizuje, nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, ale myślę, że na tyle dużo osób i organizacji się zgłasza, że będzie to zauważone - powiedział PAP Mateusz Kijowski, lider KOD .

Oficjalnie zgromadzenie rozpoczęło się o 20, jednak już wcześniej przed Sejmem zaczęli gromadzić się ludzie. Pierwsi protestujący pojawili się tam już po godzinie 17.

Z każdą chwilą przychodzi coraz więcej osób. Pojawiają się m.in. hasła "wolne media" i polskie flagi. Protestujący skandują "jesteśmy z wami".

W piątek grupa posłów opozycji zablokowała mównicę sejmową, po tym, gdy marszałek Sejmu Marek Kuchciński wykluczył z obrad posła PO Michała Szczerbę w trakcie debaty nad projektem budżetu. Posłowie opozycji sprzeciwiają się planom zmiany organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie.

d13agbb

To nie jedyny protest organizowany w piątek przez KOD. Inne odbywają się m.in. w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku i Łodzi.

Źródło: PAP/Wawalove

(Oprac: MO)

d13agbb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13agbb