Trwa ładowanie...

KOD: "To zaklejanie ust demokracji". Pod Sejmem odbędzie się Czarny Protest

W Sejmie trwa głosowanie w sprawie zmian funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. Uczestnicy Komitetu Obrony Demokracji w ramach protestu zakleją usta taśmą i ubiorą się na czarno.

KOD: "To zaklejanie ust demokracji". Pod Sejmem odbędzie się Czarny Protest
d31u3cb
d31u3cb

Członkowie Komitetu Obrony Demokracji spotkają się we wtorek na Wiejskiej. Protestujący zakleją usta taśmą i ubiorą się na czarno, by wyrazić sprzeciw przeciwko zmianom wprowadzanym w systemie demokracji.

- Na posiedzeniu Sejmu, które zaczyna się dziś głosowane będą projekty ustaw O Trybunale Konstytucyjnym. Wiadomo, że przejdzie jeden – PiS-owski. - przekonują członkowie Komitetu Obrony Demokracji. Według nich, będzie to pogwałcenie praw Trybunału Konstytucyjnego na rzecz wzmocnienia pozycji prezydenta, który min. będzie mógł decydować o tym, czy do rozpatrzenia zaskarżonych przepisów potrzebny jest pełny skład oraz zwalniać z obowiązku rozpatrywania spraw według daty wpłynięcia.

Ich wątpliwość budzi również stanowisko Prokuratora Generalnego. - Będzie mógł nie przychodzić na rozprawy bez żadnego usprawiedliwienia i rozprawę trzeba będzie odraczać. Będzie mógł wyjść w trakcie i też trzeba będzie odraczać. Krótko mówiąc, jak Zbigniew Ziobro nie będzie chciał dyskutować o – ewentualnie zaskarżonej – ustawie o inwigilacji, to po prostu nie przyjdzie i sprawa nie ruszy z miejsca - burzą się członkowie z KOD-u.

d31u3cb

Członkowie Komitetu chcą wyrazić swój sprzeciw. Ich zdaniem projekt zmian funkcjonowania TK proponowany przez Prawo i Sprawiedliowść to "zaklejanie ust demokracji".

W tym celu członkowie i sympatycy KOD-u spotkają się we wtorek o godzinie 17 pod siedzibą Sejmu przy ulicy Wiejskiej. Zostało uzgodnione, że uczestnicy tak zwanego "Czarnego Protetstu" mają ubrać się na czrano i zakleić usta taśmą.

d31u3cb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31u3cb