Trwa ładowanie...

Koleje Mazowieckie: darmowe przejazdy dla uczestników ŚDM

"Blisko 34 tys. osób do przewiezienia".

Koleje Mazowieckie: darmowe przejazdy dla uczestników ŚDM
d4f86vj
d4f86vj

Koleje Mazowieckie zapewnią uczestnikom Światowych Dni Młodzieży bezpłatne przejazdy po woj. mazowieckim, zorganizują także przejazdy na centralne uroczystości w Krakowie - poinformował w czwartek przewoźnik. Według szacunków, Warszawa będzie gościć kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi z całego świata.

Światowe Dni Młodzieży obędą się w Krakowie, jednak wcześniej, między 20 i 25 lipca zaplanowano Dni w Diecezjach, które poprzedzą główne wydarzenia ŚDM. W tym czasie do stolicy może przyjechać nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

W czasie "Dni w Diecezjach" Koleje Mazowieckie zapewnią uczestnikom, którzy posiadają specjalne identyfikatory ŚDM darmowy transport pociągami KM. Nieodpłatnie będzie można jeździć po całym województwie mazowieckim - zapowiada spółka.

Dodatkowo KM opłaci im darmowy przejazd na centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

d4f86vj

- Do Kolei Mazowieckich wpłynęły dotychczas zamówienia z czterech mazowieckich diecezji na pociągi specjalne do Krakowa, co daje liczbę blisko 34 tys. osób do przewiezienia. Obecnie trwają szczegółowe obliczenia co do zapotrzebowania na przewóz pociągami KM - informuje przewoźnik.

Według zapowiedzi stołecznego ratusza, podczas "Dni w Diecezjach" w Warszawie, goście będą mogli bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską.

Źródło: PAP/WawaLove.pl

d4f86vj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f86vj