Trwa ładowanie...

Koleje Mazowieckie: milion podróżnych więcej niż rok temu

W pierwszej połowie tego roku przewoźnik obsłużył 32,16 mln podróżnych

Share
Koleje Mazowieckie: milion podróżnych więcej niż rok temu
dir9430

W 2013 r. spółka przewiozła w sumie 62,4 mln osób. Wynik z I półrocza 2014 r. Jak zauważają pracownicy Kolei Mazowieckich, 32,16 mln podróżnych w pierwszym półroczu 2014 r. to bardzo dobry wynik, zwłaszcza w kontekście trwających od wielu miesięcy prac remontowych, prowadzonych przez PKP PLK. Wynik ten daje spółce 23,56 proc. udziału w rynku kolejowych przewozów pasażerskich. Jako przewoźnik regionalny, zajmują II miejsce w Polsce pod względem liczby przewiezionych podróżnych - po Przewozach Regionalnych, które kursują po całym kraju.

Zdecydowaną większość klientów KM stanowią podróżni korzystający z biletów okresowych – 79,1 proc. Pozostali to osoby, które zakupiły bilety jednorazowe. 69,5 proc. stanowili podróżni, którzy podróżowali na podstawie biletów Kolei Mazowieckich, pozostałe 30,5 proc. skorzystało z warszawskich biletów ZTM. Największe potoki podróżnych odnotowano na liniach do Skierniewic, Łukowa i Małkini.

dir9430

Artur Radwan, prezes KM, skomentował wyniki:

"Jeśli do końca tego roku lojalność naszych podróżnych utrzyma się na tym samym dobrym poziomie, to już dziś możemy mówić o kolejnym sukcesie spółki. Zdaję sobie sprawę, że wielu z naszych dotychczasowych klientów na pewien czas zrezygnowało z dojazdów pociągami Kolei Mazowieckich. I jest to zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę utrudnienia, z którymi związane są prace modernizacyjne, szczególnie na linii do Skierniewic. Mam nadzieję, że po zakończeniu remontów podróżni ci znów przesiądą się do naszych pociągów".


Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dir9430

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dir9430
dir9430