Trwa ładowanie...

Koleje Mazowieckie szykują się do Światowych Dni Młodzieży

KM zorganizują darmowe przejazdy dla uczestników wydarzenia.

Share
Koleje Mazowieckie szykują się do Światowych Dni Młodzieży
dw8u2sr

Koleje Mazowieckie włączają się w Światowe Dniu Młodzieży. Samorządowy przewoźnik deklaruje, że chce pomóc pielgrzymom sprawnie przemieszczać się w czasie uroczystości.

Wydarzenia będą się odbywać w dwóch etapach. Pierwszy (20-25 lipca 2016 r.) to Dni w Diecezjach - w tym okresie Koleje Mazowieckie zapewnią uczestnikom posiadającym specjalne identyfikatory nieodpłatny transport pociągami KM po województwie mazowieckim. Drugi etap (25-31 lipca 2016 r.) to „Wydarzenia Centralne” w Krakowie - w tych dniach Koleje Mazowieckie w uzgodnieniu z mazowieckimi diecezjami zorganizują przejazdy na centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

- Jako przewoźnik jesteśmy dumni z faktu, że możemy włączyć się w przygotowania do tak ważnego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży. Dołożymy starań, by pielgrzymom przyjeżdżającym na uroczystości zapewnić jak najlepsze warunki podróży. Jednocześnie życzę wszystkim uczestnikom, by te dni minęły w religijnej zadumie, wzajemnej życzliwości i przede wszystkim bezpiecznie - powiedział Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich .

Do spółki Koleje Mazowieckie wpłynęły dotychczas zamówienia z 4 mazowieckich diecezji na pociągi specjalne do Krakowa, co daje liczbę blisko 34 tys. osób do przewiezienia. Obecnie trwają szczegółowe obliczenia co do zapotrzebowania na przewóz pociągami KM.

dw8u2sr
dw8u2sr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw8u2sr
dw8u2sr