Trwa ładowanie...

Koleje Mazowieckie uruchomią połączenia z Warszawy do Gdyni i Krakowa?

Spółka zapowiada, że dogrywa ostatnie szczegóły rozkładu jazdy.

Koleje Mazowieckie uruchomią połączenia z Warszawy do Gdyni i Krakowa?
d2dz9wq
d2dz9wq

Samorządowy przewoźnik kolejowy wraz z wejściem w życie nowego rozkładu 13 grudnia br. zamierza uruchomić nowe trasy. Całoroczne pociągi ze stolicy do Gdyni oraz Krakowa miałyby być alternatywą, dla już istniejących połączeń innych spółek. Na razie ceny biletów nie są jeszcze znane natomiast wiadomo, że czas przejazdu będzie podobny, jak w przypadku wielu składów PKP Intercity.

Dla przykładu Koleje Mazowieckie podają, że z Warszawy do Krakowa pasażerowie dotrą w 2 godz. 45 min. Wszystkie nowe połączenia kursowałyby tylko w weekendy. Skład do Gdyni ma odjeżdżać ze stacji Warszawa Zachodnia o godz. 7.40, a na miejsce dotrzeć ok. 11.30. W drogę powrotną do Warszawy będzie wyruszał o godz. 13.40. W przypadku pociągów do Krakowa, mają one wyjeżdżać ze stacji Warszawa Wschodnia o 9.19, natomiast powrót do stolicy wstępnie przewidziano na godz. 16.18.

Przypomnijmy, że Koleje Mazowieckie mówiły o tych planach już od dłuższego czasu. Teraz wygląda na to, że są one bliskie realizacji a spółka w najbliższych dniach ma przedstawić ich szczegóły.

d2dz9wq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dz9wq