Trwa ładowanie...
d4l471i

Kolejką do Konstancina? To możliwe!

Wczoraj na tej trasie pojechało 240 pasażerów. To pierwszy krok do uruchomienia regularnych przewozów?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejką do Konstancina? To możliwe!
d4l471i

Kolejką do Konstancina-Jeziorny? Z okazji Dni Transportu Publicznego, Stowarzyszenie Sympatyków Komunikacji Szynowej we współpracy z Kolejami Mazowieckimi zorganizowały promocyjny przejazd pociągami specjalnymi do Konstancina-Jeziorny. Stowarzyszenie informuje, że* ten jednorazowy przejazd do Konstancina to pierwszy krok do uruchomienia regularnych przewozów do podwarszawskiego miasteczka.*

*Zobacz także: Dzień bez Samochodu i... dwie awarie metra *

Organizatorzy chcieli pokazać, że linię na Siekierki można wykorzystać dla potrzeb przewozów pasażerskich. Skróciłoby to czas przejazdu z Konstancina i Piaseczna do Warszawy.

d4l471i

Podczas przejazdu w środku pociągu odbyła się debata z udziałem Wiesława Raboszuka (Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego), Wiesława Witka (Dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego), Dariusza Grajdy (Wiceprezesa Kolei Mazowieckich), Ludwika Rakowskiego (Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego). Ustalono tam, że przejazdy pasażerskie do Konstancina-Jeziorny są możliwe technicznie. Zaplanowano kolejna spotkania w celu omówienia tego tematu.

Zobacz także: 22 września komunikacja miejska za darmo!

d4l471i

Podziel się opinią

Share
d4l471i
d4l471i