Trwa ładowanie...

Kolejna demonstracja KOD. Tym razem pod hasłem: "My, Naród!"

Udział w manifestacji zadeklarowało już ponad 4 tys. osób.

Kolejna demonstracja KOD. Tym razem pod hasłem: "My, Naród!"
dbywgqe
dbywgqe

Mateusz Kijowski poinformował na swoim profilu społecznościowym o kolejnej demonstracji Komitetu Obrony Narodowej. Ma odbyć się 27 lutego pod hasłem "My, Naród!". Manifestujący mają wyruszyć o godz. 13.00 z Błoni PGE Narodowego. Marsz ma potrwać do godz. 17.00.

"Naród, czyli wszyscy, którzy żyją w Polsce, którzy czują się z Polską związani, którzy wiążą z Polską swoją przyszłość. Nie dajmy sobie odbierać właściwego znaczenia słowa naród. Nie dajmy go zawłaszczyć tym, którzy chcą dzielić i wykluczać. Dla nas słowo naród brzmi dumnie. Bo zaprasza do wspólnoty. Wspólnoty otwartej, szczerej i gościnnej. Wspólnoty, w której każdy znajdzie swoje miejsce" - czytamy na oficjalnym profilu KOD. Hasło kolejnej manifestacji budzi wątpliwości internautów. "Nazwa marszu mnie zniechęca. Miałem nadzieję na szersze ideały KOD-u niż zamykanie się w narodowym zaścianku. O jakiej sile narodu piszecie? Jestem bardzo rozczarowany" - komentuje jeden z nich. Inny dodaje: "Mi się to hasło nie podoba. Znacznie lepszym słowem niż naród jest społeczeństwo. W czasie, gdy rasizm rozlewa się po Polsce, stawianie haseł narodowych na pierwszym miejscu jest tym bardziej niestosowne".

Udział w manifestacji zadeklarowało już ponad 4 tys. osób. "Wszyscy spotkamy się o godzinie 13:00 pod Stadionem Narodowym i w Marszu „My, Naród!” zamanifestujemy że naród stoi na straży Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku, na straży porządku prawnego, na straży demokracji. I że nie damy się przez wykluczające myślenie, przez łamanie zasad, przez lęki, frustracje i obawy przed światem, wykluczyć z wspólnoty europejskich państw, budowanej na wartościach liberalnej demokracji. Nie pozwolimy, żeby w Polsce zapanowała dyktatura większości" - czytamy na profilu społecznościowym Komitetu.

dbywgqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbywgqe