Trwa ładowanie...
d25o9w4

Kolejna dotacja dla Świątyni Opatrzności Bożej!

Tym razem 200 tysięcy złotych. Na „prace merytoryczne”
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna dotacja dla Świątyni Opatrzności Bożej!
d25o9w4

O ogromnej dotacji - w wysokości 6 mln zł - przyznanej Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pisaliśmy w lutym tego roku . Na liście ministerstwa znalazło się 607 pozycji. Co ciekawe, najmniej punktów (wśród beneficjentów dotacji) zdobył wniosek… właśnie Archidiecezji Warszawskiej. Po nagłośnieniu sprawy w mediach, sprawa trafiła do prokuratury.

Czytaj więcej: Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie dotacji na Centrum Opatrzności Bożej

Jak widać dotacja była za mała, bo Minister przyznał Świątyni Opatrzności Bożej jeszcze jedną. Do sześciu milionów złotych dorzucił następne 200 tysięcy. Pieniądze mają zostać przeznaczone na „Prace merytoryczne nad ekspozycją główną” - o sprawie pisze Piotr Sarzyński z "Polityki".

d25o9w4

Pieniądze przyznano w ramach tzw. procesu odwoławczego, w ramach programu „Dziedzictwo kulturowe – wspieranie działań muzealnych”. To oznacza, że powstające przy Świątyni Opatrzności Bożej Muzeum Jana Pawła II wystąpiło o tę dodatkową dotację już po otrzymaniu 6 mln zł!

Oznacza to również, że decyzję osobiście podjął minister kultury Bogdan Zdrojewski .

Wystąpienie o dodatkową dotację, po przyznaniu tak wysokiej sumy, można nazwać sporą bezczelnością. Jak jednak określić zgodę ministra? "(...) niefrasobliwość to (by nie nazywać rzeczy mocniej) czy prowokacja? Owe dwieście tysięcy są kroplą w morzu potrzeb Opatrzności, a jedynie rozjuszą permanentnie niedoinwestowane polskie muzealnictwo. Szczególnie po hecy z 6 milionam" - komentuje sprawę dziennikarz "Polityki".

Czytaj również: Na Mokotowie powstanie Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr

d25o9w4

Podziel się opinią

Share
d25o9w4
d25o9w4