Trwa ładowanie...

Kolejna kontrola w sprawie Karty Warszawiaka!

Tym razem w Ratuszu. Dziś wkroczył tam Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Kolejna kontrola w sprawie Karty Warszawiaka!
d339qz7
d339qz7

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych rozpoczął w poniedziałek kontrolę w Ratuszu, dotyczącą przetwarzania danych osób starających się o wydanie Karty warszawiaka - informuje Rzeczpospolita .

To kolejna, tego typu kontrola w stolicy. Niedawno pisaliśmy, że na początku roku do ZTM-u aż na tydzień weszli inspektorzy GIODO. "W wyniku tej pierwszej kontroli okazało się, że następnym podmiotem kontrolowanym powinien być ratusz" - powiedziała rzeczniczka GIODO Kałużyńska-Jasak.

O co chodzi? Samorządy nie mają prawa pozyskiwać od obywateli informacji o tym, gdzie płacą oni podatki. A Warszawa własnie to robi przy okazji wydawania Karty Warszawiaka. Gminy nie mogą pozyskiwać tego typu danych, jeżeli nie ma specjalnej, szczególnej podstawy prawnej, która by je do tego uprawniała. Tymczasem w uchwale Rady Warszawy dotyczącej karty zapisano m.in., że warunkiem otrzymania Karty jest rozliczanie podatku PIT w tutejszym urzędzie skarbowym.

Warszawiacy złożyli dotychczas 280 tys. wniosków o wydanie Karty Warszawiaka, z czego 279 tys. już rozpatrzono. Wydano 193 tys. kart. Posiadacze mogą korzystać również z ulg w placówkach kulturalnych i sportowych, oraz specjalnych zniżek i preferencji przyznanych przez podmioty gospodarcze. Spis takich ofert znajdziecie TUTAJ .

d339qz7
d339qz7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d339qz7