Trwa ładowanie...
d3kejg3

Kolejna próba oszustwa metodą "na policjanta". "Chcieli wyłudzić pieniądze od 80-latka"

Na szczęście wyjątkową czujność zachowała jego żona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna próba oszustwa metodą "na policjanta". "Chcieli wyłudzić pieniądze od 80-latka"
d3kejg3

45-letni Wojciech Z. oraz 37-letni Mikołaj S. próbowali wejść w posiadanie 30 tys. zł, które zamierzali wyłudzić od starszego mężczyzny. Jak zwykle, w przypadku metody "na policjanta" zaczęło się od telefonu do 80-latka który został poinformowany, że może paść ofiarą przestępstwa.

Rozmówca przekonywał, iż pracownicy banku są w zmowie z oszustami i zamierzają przelać jego oszczędności na inny rachunek bankowy. Stąd powinien on jak najszybciej wypłacić całą kwotę. Rzekoma akcja policji miała na celu zdemaskowanie nieuczciwych pracowników a 80-latek otrzymał informację, że po pobraniu gotówki ma ją przekazać policjantowi w umówionym miejscu. Starszy mężczyzna uwierzył w te tłumaczenia, ale na szczęście podejrzeń nabrała jego żona. Zadzwoniła na komendę i poinformowała funkcjonariuszy o całej sytuacji. Ci zorientowali się, że ktoś najprawdopodobniej próbuje oszukać małżeństwo.

Wojciech Z. został zatrzymany, w momencie gdy oczekiwał na przekazanie pieniędzy , natomiast Mikołaj S. wpadł dzień później w jednej z podwarszawskich miejscowości. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za usiłowanie oszustwa może im teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

d3kejg3

Przeczytajcie też: Znamy projekt budżetu Warszawy na 2016 rok. "Miliardy na transport i edukację"

d3kejg3

Podziel się opinią

Share

d3kejg3

d3kejg3