Trwa ładowanie...

Kolejna tarcza zaczęła drążyć metro!

W czwartek Maria wyruszyła ze stacji Świętokrzyska, by wydrążyć północny tunel II linii metra do stacji Nowy Świat. Jeśli nie pojawią się żadne trudności, to czwarta tarcza dotrze tam w 3,5 tygodnia

Kolejna tarcza zaczęła drążyć metro!
deblf4f
deblf4f

Od połowy maja Maria tkwiła na stacji Świętokrzyska. Wówczas spóźniła się jeden dzień z przebiciem tunelu pod I linią metra. Jej sąsiadce Annie, która zajmowała się drążeniem równoległego tunelu, poszło z tym o wiele lepiej. To właśnie ona już w połowie lipca ruszyła dalej ze stacji Świętokrzyska. Pracowita Anna dociera już na stację Nowy Świat.

Tarcza Krystyna przeszła już pod Wisłą, a Elisabetta właśnie zbliża się do koryta rzeki od strony stacji Stadion Narodowy.

Maria wyruszyła wczoraj ze stacji Świętokrzyska. To do niej należy wydrążenie północnego tunelu II lini metra do stacji Nowy Świat. Ma na to 3,5 tygodnia.

Czy Maria poradzi sobie równie dobrze co jej koleżanki? Przekonamy się już niebawem.

Obecnie Metro Warszawskie jest w trakcie realizacji inwestycji budowy centralnego odcinka II linii metra, łączącego Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Jego długość to około 6 km, na których zbudowanych zostanie 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat-Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Dworzec Wileński.

deblf4f

Przypominamy, że zakończenie prac związanych z budową II lini metra ma nastąpić już w październiku. Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk obiecuje, że pasażerowie pojadą II odcinkiem metra już w 2014 roku.

Wierzycie w to?

Wszelkie uwagi, pytania i opinie związane z budową II linii metra zgłaszajcie na * info@metro.waw.pl*

deblf4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deblf4f