Trwa ładowanie...
d25ctba

Kolejna wpadka Ministerstwa Kultury. Urzędnicy zapraszają na Noc Muzeów reklamując sklep obuwniczy

Czy i tym razem Piotr Gliński poczuje się "osobiście odpowiedzialny" i przeprosi?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna wpadka Ministerstwa Kultury. Urzędnicy zapraszają na Noc Muzeów reklamując sklep obuwniczy
d25ctba

Kilka dni temu Ministerstwo Kultury zaliczyło absurdalną wpadkę na Facebooku. Składając życzenia zdającym egzamin dojrzałości *podwładni prof. Glińskiego *napisali "życzymy powodzenia tegorocznym maturzystą". Choć szybko edytowano post poprawiając błąd, screeny z błędem rozniosły się po sieci. Jak się okazuje, to nie koniec wpadek ministerstwa.

Podziel się

Kilka godzin po zamieszczeniu niefortunnego wpisu, Ministerstwo Kultury zamieściła przepraszający post. "W związku z niefortunnym wpisem na FB, zawierającym błąd ortograficzny, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprasza za sytuację, za którą czuje się osobiście odpowiedzialny. Informujemy, że osoba, która umieściła wpis, została oddelegowana do innych zadań - mogliśmy przeczytać.

d25ctba

To jednak nie był koniec złej passy ministerstwa. Kilkanaście godzin temu podwładni min. Glińskiego opublikowali zdjęcie zachęcające do udziału w odbywającej się 20 maja Nocy Muzeów w Warszawie.

Podziel się

Po powiększeniu zdjęcia i dokładnym przyjrzeniu się napisom, widać na nim... link odsyłający do promocji w sklepie obuwniczym, tzw. stempel (rozjaśniliśmy fragment, reklama sklepu w oryginale jest w kolorze czarnym).

Podziel się

Na sprawę zwrócił uwagę pisarz Jacek Dehnel. "Rzadko udostępniam coś z walla użytkownika Profesor Piotr Gliński, ale dziś zaproszenie na Noc Muzeów w MKiDN - połączone, co zaskakuje, ze słabo widocznym linkiem do strony sklepu Sizeer (takie czasy, że trzeba czytać między wierszami): "platfom-core-damskie", chyba buty. To subtelna gra z product placementem, mam nadzieję, że Polska przynajmniej dostała za to jakieś pieniądze na renowację średniowiecznej rzeźby albo empirowej wazy." - napisał Dehnel na swoim profilu.

d25ctba

Zaproszenie ze zdjęciem z reklamą umieścił na swoim profilu sam szef resortu kultury.

Podziel się

Czy i tym razem Piotr Gliński poczuje się "osobiście odpowiedzialny" i przeprosi, a osobę która umieściła "oddeleguje" do innych zadań?

Przeczytajcie też: Marsze i uroczystości, w Warszawie. Spore zmiany w komunikacji

Podziel się
d25ctba

Podziel się opinią

Share

d25ctba

d25ctba