Trwa ładowanie...

Kolejna wycieczka po II linii metra!

Do zobaczenia dwie stacje: Rondo ONZ i Stadion Narodowy. Jak się zapisać?

Kolejna wycieczka po II linii metra!
d2gdo4k
d2gdo4k

W niedzielę 6 października dwie stacje przyszłej II linii metra odsłonią swoje tajemnice przed warszawiakami. Zwiedzić będzie można stację Rondo ONZ oraz stację Stadion Narodowy.

- Poprzedni dzień otwarty przygotowany w czasie Dni Transportu Publicznego cieszył się ogromnym zainteresowaniem – mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz – Nie dla wszystkich starczyło wtedy miejsc, dlatego zdecydowaliśmy o powtórzeniu wycieczek.

Stacje będą otwarte dla zwiedzających w godz. 9.00 - 18.00. Goście będą się poruszali w 30 osobowych grupach z przewodnikami, którzy w specjalnie przygotowanych punktach widokowych opowiedzą o budowie podziemnej kolejki. Na stacji Rondo ONZ zwiedzający przejdą korytarzami pod rondem i zejdą na peron pasażerski, zobaczą strop eliptyczny i tunele, którymi będą jeździły nowe pociągi Inspiro. Z kolei na stacji Stadion Narodowy wycieczki przejdą antresolą na pierwszym podziemnym poziomie stacji i obejrzą niezwykłe, przypominające potężne drzewa słupy podtrzymujące strop. Ciekawostką na pewno będzie peron przygotowany do rozbudowy sieci metra w kierunku Gocławia.

d2gdo4k

Jak się zapisać i kto może przyjść?
W wycieczkach na budowę stacji metra mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie. Nie mogą w nich uczestniczyć osoby o ograniczonej zdolności do poruszania się. Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas zwiedzania wymagany jest odpowiedni strój:
- obuwie typu traperki – twarda, płaska podeszwa, zabudowany przód;
- długie spodnie;
Obuwie sportowe z miękką podeszwą, obuwie na obcasie lub odkryte, sukienki, spódnice, krótkie spodenki nie będą akceptowane. Kask ochronny oraz kamizelkę odblaskową uczestnicy otrzymają na placu budowy. Bezpośrednio przed wejściem na plac budowy każdy z uczestników zobowiązany będzie poddać się kontroli służb BHP. Inspektor BHP ma prawo odmówić wstępu na budowę osobie, której stan wskazuje na spożycie alkoholu lub środków odurzających, bądź jej strój nie jest zgodny z wymaganiami.

Na terenie budowy zwiedzający będą się poruszali w zorganizowanych grupach z przewodnikiem. Maksymalna liczebność grupy to 30 osób. Przewidywany czas przejścia trasy – około 45 min.

Zapisy na zwiedzanie stacji Rondo ONZ oraz stacji Stadion Narodowy w ramach dni otwartych na placach budowy centralnego odcinka II linii metra prowadzi Metro Warszawskie. Rejestracja uczestników rozpoczęła się dziś, 30 września o godz 10:00 i będzie trwała do wyczerpania miejsc. Liczba zaproszeń jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do wyznaczenia godziny zwiedzania.

Zainteresowani mogą wybrać do zwiedzenia tylko jeden plac budowy oraz zgłosić maksymalnie jedną osobę towarzyszącą. Zgłoszenia na dwa place budowy oraz zgłoszenia więcej niż dwóch osób towarzyszących nie będą uwzględniane.

d2gdo4k

Imienne zaproszenie z godziną rozpoczęcia zwiedzania, przesłane zostanie drogą elektroniczną przez Metro Warszawskie Sp. z o.o. na adres mailowy wskazany przez zgłaszającego, najpóźniej do dnia 4 października do godz. 9:00.

Odpowiedzi zwrotne z zaproszeniem zostaną przesłane jedynie do pierwszych 600 osób, które poprawnie wypełnią i odeślą formularz zgłoszeniowy.Osoby zainteresowane zwiedzaniem placu budowy proszone są o wcześniejsze zapoznanie się z treścią Regulaminu pobytu gości na terenie budowy Zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym prosimy nadsyłać drogą mailową na następujące adresy

c10rondoonz@metro.waw.pl - budowa stacji Rondo ONZ
lub:

c14stadionnarodowy@metro.waw.pl - budowa stacji Stadion Narodowy

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ .
Regulamin zwiedzania - TUTAJ .

d2gdo4k

Linki do obu dokumentów są też dostępne TUTAJ .

d2gdo4k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gdo4k